Wybór płytek klinkierowych zawsze będzie trafną inwestycją. Są ekologiczne (wykonane z naturalnych surowców), dostępne w wielu różnych kolorach, odporne na mróz i wyjątkowo trwałe. Właśnie dlatego płytki klinkierowe (sprawdź na: feldhaus.pl) tak często wybiera się do pokrywania elewacji zewnętrznych. Przekonaj się, jakie są ich możliwe zastosowania!

Elewacje zewnętrzne budynku

Zdecydowanie najczęściej płytki klinkierowe wykorzystuje się do pokrywania zewnętrznych elewacji budynków, czyli np. ścian domu. Wykonuje się je z naturalnego surowca – gliny, co w połączeniu z ciągłą optymalizacją produkcji sprawiają, że płytka klinkierowa standardowa oraz narożna jest nowoczesnym i ekologicznym materiałem budowlanym, który pięknie prezentuje się na elewacjach najróżniejszych budynków.

Warto wybrać płytki klinkierowe również z uwagi na ich wytrzymałość i trwałość. Elewacje zewnętrzne codziennie mają styczność z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak odchody zwierząt, silny wiatr, owady, skrajne temperatury, deszcz czy grad. Klinkier charakteryzuje się wysoką odpornością na te czynniki oraz niskim stopniem nasiąkliwości. Szeroki wybór kolorów sprawi, że możesz nadać swojemu domowi dowolny klimat.

Tarasy i balkony

Płytki klinkierowe bardzo dobrze sprawdzą się również do wyłożenia tarasów i balkonów. Nie tylko ze względu na wspaniałą prezencję, ale również na trwałość i właściwości antypoślizgowe. To właśnie tarasy i balkony stanowią ryzyko dla domowników po deszczu – stają się śliskie i niebezpieczne. Płytki klinkierowe znacznie zmniejszą to ryzyko. Możesz zastosować klinkier ciemniejszy na elewację zewnętrzną i jaśniejszy na taras lub balkon (ewentualnie odwrotnie), aby uzyskać ciekawy efekt wizualny.

Schody

Z identycznych powodów, co w przypadku tarasów i balkonów, warto stosować płytki klinkierowe na schody. Dzięki nim wchodzenie i schodzenie z nich będzie maksymalnie bezpieczne, również po silnych deszczach czy porannych mżawkach. Korzystanie ze schodów jest utrudnieniem zwłaszcza dla seniorów, dlatego jeśli mieszkasz z osobami starszymi lub po prostu myślisz o swojej przyszłości, koniecznie rozważ wybór takich płytek na schody.

Parapety

Płytki klinkierowe można zastosować również do wykończenia parapetów zewnętrznych. Jeśli zdecydujesz się na bujną roślinność w pobliżu okien, takie parapety będą świetnym uzupełnieniem aranżacji ogrodu. Chronią przed tworzeniem się zacieków pod wpływem spływającej wody, zabezpieczają okna przez nadmierną wilgocią i są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu. Pozostając w temacie wykończeń, płytki klinkierowe nadadzą się także na komin, a nawet elementy ogrodzenia. Z pewnością nie pożałujesz takiego wyboru!

ikona podziel się Przekaż dalej