Podstawowe funkcje, które należy wziąć pod uwagę

Gdy szukasz robota koszącego, ważne jest, aby rozważyć funkcje, które najlepiej odpowiadają twoim potrzebom. Od rozmiaru i kształtu po moc cięcia, funkcje bezpieczeństwa oraz typ ostrzy i czujników — te cechy wskażą, jakie są możliwości sprzętu oraz jak dobrze kosiarka poradzi sobie z trawnikiem.

Roboty koszące są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dlatego ważne jest, aby wybrać taki, który pasuje do wielkości trawnika i ukształtowania terenu na twoim terenie. Warto poświęcić więcej czasu na rekonesans i poszukać robota koszącego o dużej mocy i z wytrzymałymi ostrzami, które mogą przecinać gęstą trawę bez zakleszczania się.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem przy wyborze robota koszącego jest jego rozmiar. Sprzęt ma służyć przez kilka sezonów, a jego praca powinna być efektywna. Przy zakupie nie powinniśmy sugerować się jedynie ceną, ale przede wszystkim parametrami sprzętu czy też szerokością koszenia. To właśnie wielkość robota, szerokość ostrzy oraz jego moc mają wpływ na to, czy będziesz zadowolony z finalnego efektu pracy robota. Istotnym aspektem będzie także dostępność części zamiennych i ich żywotność.

Zdecydowanie warto też zwrócić uwagę na głośność koszenia i poziom decybeli emitowanych podczas pracy robota koszącego. Roboty Robomow są ciche i pracują dyskretnie, nie przeszkadzając ci w korzystaniu ze swojego wolnego czasu.

Biorąc pod uwagę te czynniki możesz mieć pewność, że uzyskasz najlepszą możliwą wydajność nowego robota-pomocnika!

Robot koszący Robomow. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?
Robot koszący Robomow. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Co potrafi robot koszący, a czego nie znajdziesz w tradycyjnej kosiarce?

Bezobsługowe koszenia trawnika i spora oszczędność czasu to bez wątpienia jedne z naczelnych zalet posiadania robota koszącego. Co jeszcze potrafi ten sprzęt? Patrząc na możliwości kosiarek robotycznych Robomow, zalet jest co najmniej kilkanaście!

Nowoczesne kosiarki Robomow posiadają unikalną technologię koszenia krawędzi poza obrysem koła, dzięki czemu Twój trawnik będzie zawsze równo i estetycznie przystrzyżony. Każda z części w robotach, które znajdują się na rynku, jest bardzo trwała i przeszła testy odporności - możesz więc mieć pewność, że twój nowy robot koszący pokona każdą trudność. W pokonywaniu nierówności pomogą mu opatentowane koła o dużej przyczepności, dzięki którym robot może wjechać na wzniesienia i kosić nie tylko na powierzchniach płaskich, ale także tych charakteryzujących się zboczem o nachyleniu do 45 stopni.

Czy to wszystko, co potrafią roboty koszące? Oczywiście, że nie!

Z faktem, że tradycyjna kosiarka nie wykona pracy za ciebie, nie będziemy polemizować. Możesz mieć jednak pewność, że robot koszący w tym względzie cię nie zawiedzie. I choć nie uprzątnie zabawek z ogrodu (jeszcze), to potrafi wykrywać przeszkody oraz zwolnić i zahamować by ominąć teren znajdujący się poza obszarem koszenia. Jeśli zastanawiasz się, co z czyszczeniem i konserwacją takiego robota koszącego, uspokajamy - to czynność łatwa i przyjemna, o której wystarczy pamiętać raz w tygodniu.

Jakie są typy robotów koszących dostępnych na rynku?

Aktualnie na rynku królują dwa typy robotów Robomow (RK i RT) (sprawdź na: https://www.robomow.com.pl/), które różnią się nie tylko podstawowym parametrem, jakim jest wielkość. Seria RT, RK (i RK Pro) zostały stworzone w taki sposób, aby każdy właściciel ogrodu znalazł model idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Seria RT - małe jest piękne

Roboty koszące Robomow to idealne rozwiązanie dla zapracowanych właścicieli domów, którzy nie mają czasu na to, by samodzielnie doglądać stanu trawników. Seria RT robotów koszących Robomow oferuje szereg zalet, od wygody po oszczędności.

Niezwykle wygodnym udogodnieniem jest funkcja zaprogramowania robota tak, aby kosił trawnik zgodnie z harmonogramem, który pasuje do Twojego stylu życia. Ty ustalasz, kiedy i gdzie robot ma pracować, a całą resztą zajmie się twój zielony pomocnik. Co więcej, roboty te wymagają minimalnej konserwacji i możesz spodziewać się oszczędności w kosztach paliwa.

Seria RK - innowacja w najwyższym wydaniu

Jeśli zależy ci na perfekcyjnym wykończeniu, dodatkowych funkcjach i ogromnym wzroście wydajności, nowe modele RK są idealnym wyborem. Motto tych innowacyjnych kosiarek automatycznych brzmi: "Easy to use", gdyż zarówno podczas pierwszej instalacji, jak i dalszej konserwacji, modele te charakteryzują się wyjątkowo prostą obsługą.

Nowe modele są przeznaczone do pracy na powierzchniach większych niż 2000 m2. Dzięki możliwości pracy na powierzchni do 3000 m2 (RK3000 Pro) lub 4000 m2 (RK4000 Pro), otwierają one zupełnie nowe perspektywy w zakresie wykorzystania kosiarek-robotów do pielęgnacji dużych trawników.

Zasilane przez akumulator litowo-jonowy o pojemności 7,2 Ah lub 9,6 Ah, zapewniają maksymalny czas pracy 90 minut (RK3000 Pro) lub 120 minut (RK4000 Pro). Wyposażone w bezszczotkowe silniki elektryczne, oba modele pracują wyjątkowo cicho (poniżej 64 dB) - przy czym niski poziom hałasu to szczególnie dobra wiadomość zarówno dla ciebie, jaki i dla sąsiadów.

Nowy Dual Deck po raz pierwszy oferuje dwie umieszczone obok siebie tarcze tnące z ośmioma rotacyjnymi nożami - dzięki temu szerokość koszenia podwoiła się do 42 cm w porównaniu z dotychczasowymi modelami RK. Ruchomy, zawieszony wahadłowo agregat koszący o zmiennej wysokości koszenia 20-100 mm jeszcze szybciej doprowadza trawnik do idealnego stanu, nawet na nierównym terenie.

Czujnik 360 stopni sprawia natomiast, że roboty koszące wykrywają przeszkody we wszystkich kierunkach i zawsze je omijają. Bez obaw możesz ustawić tryb koszenia, kiedy w okolicy znajdują się ludzie lub zwierzęta. Kiedy robot wyczuje przeszkodę, w umiejętny sposób ją ominie.

Robot koszący Robomow. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?
Robot koszący Robomow. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Przedłużona gwarancja - bezpłatne rozszerzenie z 3 do 4 lat

Dzięki WarrantyExtensionPLUS gwarancja na wszystkie modele RK może być teraz bezpłatnie przedłużona o jeden rok. Jak to działa? To niezwykle proste! Rozszerzoną gwarancję należy aktywować nie później niż 3 miesiące od daty zakupu, rejestrując kosiarkę robotyczną na stronie internetowej www.robomow.com/pl.

Przedłużenie gwarancji rozpoczyna się w momencie wygaśnięcia gwarancji producenta i przedłuża gwarancję Robomow z 3 do 4 lat od daty zakupu. Dzięki temu możesz czuć się spokojnie, a w razie nieprawidłowości w działaniu, bezpłatnie zajmiemy się twoim robotem i oddamy ci go w idealnym stanie.

Gwarancja Robomow obejmuje szkody spowodowane przez wady konstrukcyjne, materiałowe lub wykonawcze ubezpieczonego sprzętu. Dodatkowo poza warunkami gwarancji, WarrantyExtensionPLUS obejmuje dalsze ryzyka, takie jak kradzież, jak i szkodę spowodowaną przez wandalizm, w zależności od urządzenia objętego ubezpieczeniem. Objęte dodatkowo ochroną ubezpieczeniową zdarzenia imienne - PLUS - w ramach ubezpieczenia rozpoczynają się bezpośrednio po rejestracji, najwcześniej jednak w dniu zakupu.

Roboty koszące Robomow to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących wygodnego i efektywnego sposobu pielęgnacji trawnika. Dzięki różnym modelom dostosowanym do odmiennych rozmiarów ogrodów, możesz znaleźć odpowiedniego robota koszącego dopasowanego do swoich potrzeb. Przy zakupie zwróć uwagę na rozmiar trawnika, pojemność baterii i dodatkowe funkcje, które mogą dostarczyć jeszcze większej wygody i efektywności. Ciesz się pięknym i zadbanym trawnikiem, bez konieczności poświęcania zbyt wiele czasu i wysiłku. Przekonaj się, jak łatwe i przyjemne może być koszenie trawy!

ikona podziel się Przekaż dalej