Osłony okienne - praktyczne rozwiązanie do każdego okna

Nikogo raczej nie trzeba przekonywać do zainwestowania w osłony okienne, które stanowią niezawodne rozwiązanie, aby zapewnić prywatność, stłumić hałasy z zewnątrz, a jednocześnie pięknie przyozdobić wnętrze. Wśród różnych opcji do wyboru na szczególną uwagę zasługują rolety tekstylne z www.labona.pl. Zachwycają dużym wyborem, jakościową, lecz nieskomplikowaną konstrukcją, poza tym są łatwe w czyszczeniu, świetnie się prezentują.

Ochrona przed słońcem, niezakłócona prywatność

Dzięki temu, że rolety tekstylne są wykonane z wysokiej jakości tkanin, zapewniają ochronę przed nadmierną ilością promieni słonecznych, co ma szczególnie znaczenie w okresie wiosenno-letnim, gdy intensywność słońca jest bardzo duża i męcząca. Nie ma też obaw, że wpływ promieni słonecznych odbije się negatywnie na wyglądzie. Są one zabezpieczane zarówno przed blaknięciem, jak i rozciąganiem się. Odpowiedni rodzaj materiału stosowanego w roletach tekstylnych to również większe poczucie prywatności, pewność, że nikt niepowołany nie zagląda nam do wnętrza.

Rolety bez kasetek - ciekawa opcja

Rolety tekstylne dostępne są w przeróżnych wersjach, dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Z łatwością dopasujemy osłony okienne zależnie od potrzeb. Warte polecenia są rolety tekstylne mini bez kasetek z systemem prowadzenia żyłkowego. Niedrogie, niezwykle praktyczne. Zastosowane rozwiązanie sprawia, że można przetrzymać rozwiniętą roletę przy oknie, także, jak jest ono uchylone. Dużym plusem też jest to, że żyłki znajdują się pod tkaniną (nie obok niej), nie ma więc obaw, że zahaczymy o nie ręką.

A może tradycyjne - rolety w kasetach?

Chętnie wybierane i bardzo popularne są rolety w kasetach. Podobnie jak rolety mini, również idealnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza że dostępne są w przeróżnych kolorach i wzorach. Łatwo dopasować je do wystroju różnych wnętrz. Te rolety to świetne rozwiązanie dla alergików, bo dzięki temu, że materiał po zwinięciu chowa się w kasecie, nie zbiera się na nim kurz. A co równie istotne - czyszczenie rolety jest o wiele łatwiejsze.

Są też rolety na ścianę bez kaset i prowadnic. Idealne dla osób, które chcą zamontować rolety na większej powierzchni przy ścianie lub suficie. Jak wygląda ich konstrukcja? Tkanina nawinięta jest na rurkę, która ma większą średnicę, podobnie jak jej pozostałe mechanizmy.

Czyszczenie to żaden problem

Niezaprzeczalną zaletą rolet tekstylnych jest też to, że są one niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy je po prostu regularnie odkurzyć lub przetrzeć suchą szmatką (najlepiej z mikrofibry), by zawsze prezentowały się schludnie. W przypadku poważniejszych zabrudzeń sprawdzi się wilgotna szmatka i dodatek delikatnego środka czyszczącego. Jak widać to bardzo proste.

Biorąc te wszystkie zalety pod uwagę, nie dziwi, że tak wiele osób decyduje się na rolety tekstylne. Są nie tylko praktyczne, wytrzymałe, estetyczne, ale i dostępne w szerokiej gamie kolorów oraz wzorów. Na uwagę zwraca też ich niewygórowana cena. Prostota formy rolet tekstylnych jest ponadczasowa.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny