Rozdrabniacz zasilany prądem elektrycznym – jakie są jego główne cechy?

Podstawowym, najczęściej spotykanym rodzajem rozdrabniarek do gałęzi są urządzenia zasilane prądem elektrycznym. Ich główną zaletą jest łatwość obsługi, ponieważ taki rozdrabniacz wystarczy jedynie ustawić na w miarę równej powierzchni i podłączyć do domowego gniazdka 230 V. Dzięki temu elektryczna rozdrabniarka do gałęzi idealnie sprawdza się do amatorskiego użytku, szczególnie w przypadku, gdy chcemy pozbyć się stosunkowo cienkich gałęzi. Co ważne, zmielone drobinki trafiają bezpośrednio do specjalnego pojemnika lub wprost do worka, dzięki czemu nie musimy dodatkowo angażować się w późniejsze grabienie i sprzątanie pozostałości roślinnych. Niestety rozdrabniacze elektryczne mają jednak również pewne wady, a mianowicie niską moc oraz niewielką maksymalną średnicę gałęzi, które możemy zmielić na drobne kawałeczki. 

Spalinowa rozdrabniarka do gałęzi

Dawniej spalinowe rozdrabniacze przeznaczone były głównie do profesjonalnego użytku, obecnie jednak ich ceny oraz dostępność sprawiają, że coraz więcej klientów decyduje się na zakup właśnie takiego urządzenia. Warto w tym miejscu wspomnieć, że spalinowe rozdrabniarki do gałęzi są znacznie wydajniejsze w porównaniu do elektrycznych odpowiedników. Ich główną zaletą jest duża moc, która pozwala uporać się nawet z naprawdę grubymi gałęziami, a także znacznie większa średnica kawałków drzewa, jakie możemy przemienić w przysłowiowe wióry. Rozdrabniacz spalinowy świetnie sprawdzi się w większych ogrodach, szczególnie tych, które cechuje naprawdę spora ilość i grubość gałęzi. Oprócz zalet również spalinowe urządzenia mają swoje wady, jak chociażby rozmiar całej rozdrabniarki czy trudność użytkowania. W tym przypadku musimy bowiem zadbać o regularną wymianę oleju, a zamiast prądu z gniazdka do zasilenia rozdrabniacza musimy zaopatrzyć się w zapas benzyny.

Elektryczny czy spalinowy? Który rozdrabniacz do gałęzi wybrać do pracy w ogrodzie?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli zarówno elektrycznych, jak i spalinowych rozdrabniarek do gałęzi: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/maszyny-ogrodowe/rozdrabniacze. Poszczególne modele różnią się między sobą przede wszystkim mocą, rozmiarami czy też maksymalną średnicą gałęzi, jakie można zmielić przy ich pomocy. Wybór odpowiedniego rozdrabniacza nie jest więc łatwym zadaniem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przeanalizować swoje potrzeby. Jeżeli mamy niewielki ogród, w którym dominują kwiaty i delikatniejsze krzewy, a z rozdrabniarki będziemy korzystać raczej sporadycznie, najlepszym wyborem będzie model zasilany prądem elektrycznym, który cechuje się niewielkimi rozmiarami, niską masą oraz łatwością obsługi. Z kolei w sytuacji, gdy posiadamy sporych rozmiarów ogród, pełen drzew i krzewów, lepszą propozycją będzie spalinowy rozdrabniacz, który pozwoli na znacznie szybszą i zdecydowanie efektywniejszą pracę, a ponadto poradzi sobie ze zmieleniem nawet najgrubszych gałęzi!

ikona podziel się Przekaż dalej