Siłownia zewnętrzna - jakie sprzęty może posiadać?

W przestrzeni publicznej w ostatnich latach pojawia się coraz więcej siłowni zewnętrznych. Znajdują się one najczęściej w okolicy parków, placów zabaw lub osiedli. Sprzęt na siłowniach plenerowych różni się od tego, który znajduje się w tradycyjnych siłowniach. Jest to naturalne w związku z różnicą w przeznaczeniu obu typów siłowni. Należy pamiętać, że siłownie ogólnodostępne znajdują się w przestrzeni otwartej, a więc tamtejsze urządzenia muszą być odporne na zmieniające się w ciągu roku warunki atmosferyczne. Ponadto siłownie zewnętrzne są skierowane do zupełnie innych odbiorców. Ich przeznaczenie nie jest bowiem komercyjne, a korzystać z nich mogą wszyscy - od dzieci po seniorów, w związku z tym maszyny znajdujące się tam muszą być, jak najbardziej uniwersalne.

Ze względu na zróżnicowaną grupę odbiorców, również urządzenia do ćwiczeń na siłowniach plenerowych są różnorodne. Są to jednak najczęsciej bardzo podobne urządzenia co w zamkniętych obiektach. Sprawdziliśmy ofertę lidera Sportsart Fitness oferującego tradycyjne wyposażenie siłowni https://sportsartfitness.pl/. Okazuje się, że Sportsart oferuje m.in.:

  • wahadła,
  • biegacze,
  • orbitreki,
  • prasy nożne,
  • wioślarze,
  • wyciągi górne,
  • rowerki.

W przypadku wyposażenia siłowni zewnętrznych najpopularniejsze na Polskim rynku są takie same urzadzenia! Jedyną różnicą jest wykonanie, które musi uwględniać warunki pogodowe oraz wspomniany wiek odbiorców.

Siłownie zewnętrzne - coraz popularniejszy element nowoczesnych osiedli
Siłownie zewnętrzne - coraz popularniejszy element nowoczesnych osiedli

Uprawianie sportu na powietrzu - coraz popularniejszy sposób spędzania wolnego czasu

Uprawianie sportu na świeżym powietrzu posiada wiele zalet. Przede wszystkim korzystnie wpływa na organizm, wspomagając działanie układu oddechowego oraz układu krążenia. Ćwiczenie w plenerze pozwala nie tylko zadbać o sylwetkę, ale również dotlenić organizm. Wykonywanie aktywności na powietrzu przyczynia się także do niwelowania poziomu stresu, przez co może to być świetna odskocznia od codziennych spraw i obowiązków.

W związku z powyższym, nie powinno dziwić, że uprawianie sportu na powietrzu cieszy się ogromną popularnością. W ostatnich latach jedną z popularniejszych form aktywności w plenerze stało się korzystanie z siłowni ogólnodostępnych. To, co przyciąga do nich ludzi, to przede wszystkim coraz większa dostępność tego typu obiektów, ich dogodna lokalizacja, różnorodny sprzęt do ćwiczeń, przeznaczenie dla osób w każdym wieku, a także fakt, że siłownie plenerowe są darmowe.

Siłownia zewnętrzna - dlaczego warto zainwestować w nią budując osiedle?

Na coraz większej liczbie nowopowstających osiedli postawiane są siłownie zewnętrzne. Ma to oczywiście związek z ich ogólnie rosnącą popularnością. Siłownie stanowią ponadto doskonałe uzupełnienie osiedlowych placów zabaw, co zwiększa ich atrakcyjność wśród mieszkańców. Wówczas całe rodziny zyskują dodatkową formę wspólnej aktywności i to na terenie własnego osiedla. Przykładowo - podczas, gdy dzieci będą bawić się na placu zabaw, rodzice w tym czasie pozwolić mogą sobie na trening na siłowni ogólnodostępnej. Z tego względu wielu deweloperów budujących nowe osiedla uwzględnia siłownie zewnętrzne w swojej ofercie zagospodarowania terenu. Trzeba mieć na uwadze, że siłownie plenerowe są w dzisiejszych czasach formą rekreacji, która może stać się pożądanym elementem branym pod uwagę w procesie poszukiwania przez rodzinę nowego mieszkania do zakupu.

Reasumując, siłownie ogólnodostępne są w ostatnich latach fenomenem, jeśli chodzi o formy aktywności na świeżym powietrzu. Duże zainteresowanie tego typu obiektami spowodowało wzmożone powstawanie siłowni plenerowych w wielu lokalizacjach. Jedną z takich lokalizacji stały się nowe osiedla. Przez sporą grupę osób poszukujących mieszkania siłownie zewnętrzne mogą być postrzegane jako obowiązkowy komponent osiedli obok placów zabaw.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej