Sofa do spania codziennego w stylu cottage

Charakterystyka stylu cottage, zwanego też cottagecore, obejmuje prostotę, funkcjonalność i rustykalny urok. Styl nawiązuje do romantyzmu angielskiej wsi i epoki wiktoriańskiej. Idealizuje sielskie życie. Sofy do codziennego spania w stylu cottage mają solidną konstrukcję, naturalne kolory i masywną bryłę. Mogą mieć całą beżową lub jasną tapicerkę z delikatnymi wzorami kwiatowymi w odcieniach różu lub błękitu, które nawiązują do sielskiego życia na angielskiej wsi. Dodatkowo do sofy można dobrać wygodne poduszki w neutralnych kolorach i narzuty z grubego materiału, które dopełnią ich przytulny, wiejski wygląd.

Kanapy do spania codziennego w stylu grandmillennial

Styl grandmillennial to kwiatowe wzory, hafty, wiklina, ceramika, ludyczne motywy, artystyczne zacięcie. W pokoju dziennym urządzonym w stylu grandmillennial uwidacznia się przywiązanie do tradycji – sięgamy po ozdoby i materiały znane w domu babci i dziadka. Wystrój jest jednak okraszony współczesnym artyzmem. Sofa do codziennego spania w stylu grandmillennial obowiązkowo powinna mieć tapicerkę z barwnymi wzorami kwiatowymi. Piękne egzemplarze znajdziesz na meblefox.com. Piwonie, róże, hiacynty i hortensje – wybór motywów kwiatowych na sofach jest ogromny.

Sofy do codziennego spania w stylu boho

Styl boho charakteryzuje się eklektycznym podejściem, kreatywnością i naturalnymi barwami. Sofa do codziennego spania w stylu boho pokryta będzie tapicerką o wyraźnej strukturze lnu lub płótna. Kanapy mogą być zdobione haftami, frędzlami lub etnicznymi wzorami. Z drugiej strony dobrą bazą będzie klasyczna kanapa w jednolitym beżu. Makrama czy grube tkaniny etniczne mogą stanowić dodatkowe elementy ozdobne. Poduszki w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, zarówno gładkie, jak i zdobione, nadadzą sofie boho artystycznego sznytu.

Który styl sofy do spania codziennego podoba Ci się najbardziej?

ikona podziel się Przekaż dalej