Energia, gdziekolwiek jej potrzebujesz

Stacje zasilania EcoFlow umożliwiają wygodne magazynowanie energii elektrycznej i korzystanie z niej w zależności od potrzeb. Zazwyczaj do dyspozycji mamy kilka gniazd i portów, do których możemy podłączać wybrane urządzenia. Dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt?

Jedną z najważniejszych korzyści, jakie przynoszą stacje zasilania, jest niezależność energetyczna. Dzięki nim możemy swobodnie używać takich narzędzi jak kosiarka czy piła elektryczna nawet w odległych zakątkach ogrodu! Co więcej, tego typu urządzenia wyróżniają się przenośną konstrukcją, co pozwala na ich łatwe przemieszczanie. Warto również wspomnieć o opatentowanej technologii X-Boost, która umożliwia dostarczanie energii sprzętom wymagającym wyższego poboru mocy. Nie bez znaczenia jest też opcja ładowania stacji na kilka sposobów – między innymi z gniazdka sieciowego, w samochodzie lub przy użyciu paneli fotowoltaicznych.

Stacje zasilania w ogrodzie – dlaczego warto?

Jak widać, stacje zasilania EcoFlow mają sporo zalet. Do czego wykorzystać taki sprzęt w

ogrodzie?

 • Zasilanie narzędzi – za pomocą stacji EcoFlow możemy zasilać między innymi nożyce do żywopłotu, dmuchawy do liści, a nawet piły łańcuchowe i kosiarki.
 • Oświetlenie ogrodowe – stacje mogą zasilać lampki ogrodowe czy światełka
 • dekoracyjne.
 • Grillowanie – za pomocą stacji możemy bez problemu zasilać grill elektryczny,
 • czajnik czy systemy ogrzewania.
 • Zasilanie systemów nawadniania – stacje mogą służyć jako dodatkowe źródło energii
 • na przykład dla pomp wodnych.
 • Zasilanie systemów monitoringu – stacje mogą zapewnić ciągłość zasilania kamer zewnętrznych i oświetlenia czujnikowego.
 • Zasilanie awaryjne – jeśli nastąpi przerwa w dostawie prądu, możemy przenieść stację do domu i wykorzystać ją do zasilania niezbędnych urządzeń, takich jak na przykład lodówka.
Stacje zasilania EcoFlow w ogrodzie – niezależność energetyczna na wyciągnięcie ręki
Stacje zasilania EcoFlow w ogrodzie – niezależność energetyczna na wyciągnięcie ręki

Jak wybrać dobrą stację zasilania do ogrodu?

Wybór odpowiedniej stacji zasilania jest niezwykle ważny, jeśli zależy nam na maksymalnej efektywności. Na jakie funkcje i parametry warto zwrócić uwagę?

 • Pojemność – w niewielkich ogrodach w zupełności wystarczy mniejsza stacja, jeśli jednak zamierzasz używać takiego urządzenia na większych obszarach lub przez dłuższy czas, wybierz model o dużej pojemności.
 • Moc wyjściowa – upewnij się, że stacja ma wystarczającą moc, aby zasilać wszystkie potrzebne narzędzia ogrodnicze.

 • Konstrukcja – warto wybrać model, który będzie łatwy w przenoszeniu, aby dało się go wygodnie przemieszczać między różnymi obszarami ogrodu.

 • Szybkość i sposoby ładowania – im więcej sposobów ładowania, tym większa elastyczność. Z kolei jeśli stacja będzie ładować się szybko, zaoszczędzisz czas.

 • Liczba i rodzaje dostępnych gniazdek – stacje EcoFlow zazwyczaj oferują kilka gniazdek AC oraz porty USB-A i USB-C.

  Jaki model stacji kupić?

  W sprzedaży dostępne są dwie serie stacji zasilania EcoFlow – DELTA oraz RIVER.

  Seria RIVER obejmuje mniejsze, bardziej przenośne urządzenia, które świetnie sprawdzają się w terenie i podczas podróży. Z kolei na serię DELTA składają się większe stacje o dużej pojemności i mocy. Które modele najlepiej nadają się do ogrodu?

 • RIVER 2 Pro – oferuje pojemność 768 Wh, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w wypadku mniejszych narzędzi. Waży tylko 7,8 kg, co oznacza, że jest bardzo prosta w transporcie.

 • DELTA 2 – dzięki pojemności 1024 Wh może zasilać narzędzia ogrodowe przez dłuższy czas.
 • DELTA 2 Max – wyróżnia się pojemnością 2048 Wh, a dzięki technologii X-Boost może zasilać urządzenia o mocy do 3100 W. Doskonale sprawdzi się nawet w wypadku większych, bardziej wymagających sprzętów, takich jak na przykład kosiarka.
Stacje zasilania EcoFlow w ogrodzie – niezależność energetyczna na wyciągnięcie ręki
Stacje zasilania EcoFlow w ogrodzie – niezależność energetyczna na wyciągnięcie ręki

Zadbaj o swój ogród z EcoFlow

Stacje zasilania EcoFlow otwierają przed Tobą nowe możliwości w pielęgnowaniu ogrodu. Niezależność energetyczna, mobilność, duża moc – to tylko niektóre korzyści, jakie oferują te innowacyjne urządzenia. Dzięki temu koszenie trawników, przycinanie krzewów oraz inne czynności mogą stać się znacznie prostsze! Bez względu na rozmiar Twojego ogrodu czy rodzaj wykonywanych prac, stacje zasilania EcoFlow są gotowe sprostać Twoim potrzebom.

ikona podziel się Przekaż dalej