Jak przygotować ogród na imprezę?

Przyjęcie w ogrodzie jest doskonałym sposobem na to, aby spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Czas spędzany na świeżym powietrzu potrzebny jest każdemu z nas. Jak zaplanować imprezę w plenerze? Najpierw należy zadbać o estetyczny wygląd ogrodu – przystrzyc trawnik, zgrabić suche liście i ogarnąć podwórko. Goście powinni usiąść przy stole, który stanowi centralne miejsce imprezy. Warto ustawić go w możliwie strategicznym miejscu. Jeśli masz duże drzewo w ogrodzie, właśnie pod nim możesz rozłożyć stół – da naturalny cień gościom. Mało tego, gałęzie drzewa możesz ozdobić np. lampionami, które podkreślą wystrój ogrodu.

Niezwykle istotnym elementem przyjęcia są meble ogrodowe. Wybierz zestaw, który zapewni wszystkim komfortowe spożywanie jedzenia i wypoczynek. Meble powinny być wygodne – mogą znaleźć się na nich ozdobne poduszki, a wieczorem także miękkie kocyki. Stół możesz przykryć dobranym obrusem, najlepiej odpornym na plamy. Niemniej istotna jest elegancka zastawa i sztućce, a także serwetki i ewentualnie różne dekoracje tematyczne. Przydadzą się szklanki i papierowe słomki do napojów. Ważne jest również odpowiednio dobrane oświetlenie, zwłaszcza wieczorową porą. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie świeczek zapachowych i spirali odstraszających komary.

Przekąski na przyjęcie w ogrodzie – sushi zaskoczy wszystkich!

Masz już przygotowaną całą aranżację? Brakuje jeszcze starannie dobranego menu dla gości. Doskonałym pomysłem są lekkie, sezonowe dania i smaczne przekąski. Rodzaj potraw zależy oczywiście od tego, kto pojawi się na przyjęciu i jakie są jego preferencje kulinarne. Jeśli przygotowujesz imprezę koktajlową, warto zadbać o tzw. finger food. Są to przekąski na jeden kęs. Powinny być małe i łatwe w jedzeniu. Właśnie z tego powodu ogromną popularnością cieszy się ostatnio catering w postaci sushi. To oryginalne danie z Japonii podbija kubki smakowe wielu ludzi na świecie. Jest oryginalne, smaczne, zdrowe i różnorodne. Poza tym można zjeść sushi na jeden kęs, co czyni je idealną przekąską. Polacy pokochali sushi.

W imprezowym menu ważna jest wielkość porcji, łatwość nabierania jedzenia i możliwość przekąszenia go na raz. Sushi spełnia wszystkie te warunki, dlatego cieszy się dużym powodzeniem. Jeśli nie masz pewności, czy dasz radę przygotować potrawę samodzielnie, warto zamówić kilka zestawów sushi przez Internet. Wówczas będziesz mieć więcej czasu na udekorowanie ogrodu i przyrządzenie innych, łatwiejszych dań. Smaczne sushi w rozmaitych zestawach warto zamówić tutaj: https://ninjasushipolska.com/.

Dlaczego warto podać gościom sushi?

Podstawą sushi jest gotowany ryż z wędzonymi lub surowymi rybami, owocami morza, warzywami, tofu, grzybami, ziarnem sezamowym i wodorostami nori. Nie może też zabraknąć wasabi oraz marynowanego imbiru. Ostatni składnik neutralizuje smaki, dzięki czemu można sięgnąć po kolejny kęs sushi. Imbir pomoże też, gdy przedawkujemy wasabi. Jednak nie każdy kawałek jest w środku taki sam. Sushi różnią się składnikami i formą przyrządzenia. Niektóre prezentują się na stole jak wymyślna, kolorowa dekoracja. Korzystając z opcji cateringu sushi, warto postawić na kilka różnych zestawów albo wybrać jeden, składający się z wielu rodzajów.

Dlaczego warto podać gościom sushi? Na pewno po to, aby ich zaskoczyć i umożliwić spróbowanie czegoś nowego. Sushi odbiega od standardowych dań na polskim przyjęciu ogrodowym, takich jak grillowana kiełbasa czy karkówka. Osoby niejedzące czerwonego mięsa będą miały alternatywę na stole. Danie jest smaczne, a na ogrodowym przyjęciu dodatkowo zachwyci wszystkich swoim wyglądem. Poza tym sushi jest bardzo zdrowe. Jeśli zostanie przygotowane z wysokiej jakości składników, będzie świetnym źródłem węglowodanów, tłuszczów i białka, a także witamin (m.in. A, C, D i niektórych witamin z grupy B). Sushi jest daniem lekkostrawnym i niskokalorycznym. Skład japońskich przekąsek sprawia, że są jednak niezwykle sycące. Właśnie dlatego doskonałym pomysłem będzie zadbać o catering sushi na przyjęciu w ogrodzie.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej