Ozdobne świeczki zapachowe: dlaczego warto po nie sięgać?

Świeczki zapachowe (sprawdź na: https://www.halfprice.eu/pl/dom/dekoracje/wystroj-i-wnetrze/swieczki) mają wiele zalet. Przede wszystkim, pięknie wyglądają: zarówno zapalone, jak i zgaszone. Po drugie, nadają wnętrzu przytulnego charakteru. Zapalone, potrafią maskować nieprzyjemne zapachy. Niektóre świece zapachowe wręcz pochłaniają przykre wonie, jak np. dym papierosowy. Świece z dodatkiem olejków odstraszających owady są naturalnym sposobem pozbycia się komarów z domu czy spędzenia spokojnego wieczoru na tarasie, bez uciążliwego bzyczenia.

Świece zapachowe do wnętrz: o czym pamiętać?

Świece zapachowe powinny być wykonane z najwyższej jakości składników i z wykorzystaniem naturalnych substancji zapachowych. Tanie świeczki po kilka złotych mogą uwalniać niebezpieczne dla zdrowia substancje, co zwłaszcza jest szkodliwe w zamkniętych pomieszczeniach. Naturalne świeczki zawierają olejki eteryczne pozyskiwane z roślin oraz często wykonane są na bazie naturalnych wosków, np. pszczelego. Ich knoty to naturalne sznurki i nie są sztucznymi tekstyliami.

Ustawiając w domu świece zapachowe pamiętajmy, żeby jednorazowo decydować się zapalanie jednego zapachu. Nadmiar intensywnych woni to przepis na ból głowy, a nie przyjemne wnętrze. Warto także pamiętać, że świece zapachowe o bardzo wyrazistym zapachu sprawdzą się w czasie popołudniowego relaksu lub do porannych ćwiczeń np. jogi, jednak jeśli chodzi o posiłki lepiej sięgać po delikatne kwiatowe zapachy lub w ogóle zrezygnować z palenia świeczek zapachowych na czas spożywania jedzenia.

Oczywiście nigdy nie powinniśmy zostawiać świeczek bez nadzoru: wychodząc z pokoju lub idąc spać. Niezależnie od jakości świecy, otwarty ogień to zawsze zagrożenie.

Świeczki zapachowe najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach, takich jak HalfPrice. Jest to sieć sklepów oferujących oryginalne produkty znanych producentów, ale w bardzo atrakcyjnych cenach. Kupując w HalPrice kupujesz jakość za ułamek początkowej ceny: poszukaj stacjonarnego sklepu w swoim mieście, albo dokonaj zakupów online.

Świece zapachowe do ogrodu: jakie wybrać?

Świece zapachowe do ogrodu powinny mieć intensywną woń, w przeciwnym wypadku nie będą w ogóle wyczuwalne. Z letnim ogrodem najlepiej komponują się świece o zapachu kwiatowym: jaśminu, bzu, róż. Ciepłe jesienne godziny na tarasie uprzyjemni zapach cynamonu, wanilii, czekolady.

Zapach to rzecz gustu, jednak warto również pamiętać o tym, że świece do ogrodu powinny być bardziej odporne na warunki atmosferyczne niż te domowe i przede wszystkim, bardziej stabilne. W ogrodzie sprawdzają się masywne świece o dużej średnicy, których nie przewróci podmuch wiatru. Zazwyczaj mają one również grubsze knoty, które po podpaleniu nie tak łatwo zdmuchnąć, dlatego ruch świeżego powietrza im nie straszny.

Świece do ogrodu mogą być wolno stojące (np. na drewnianych podstawkach, na których prezentują się wyjątkowo malowniczo) lub postawione w wysokich szklanych słojach. W tym drugim przypadku jednak warto mieć na uwadze, że zapach będzie się mniej rozchodził niż w przypadku świec wolnostojących.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny