Ręczna szatkownica do kapusty - jakie szatkownice są dostępne na rynku?

Krajalnica ręczna - który produkt do szatkowania będzie dla nas najlepszy?

Szatkownice do kapusty znane są już od dawna. Używane były one już przez nasze babcie. Nie możemy zapominać o tym, że szatkownik nadaje się również do krojenia innych warzyw, które mogą być na przykład składnikiem popularnego kociołka myśliwskiego. Przejdźmy jednak do tego, jakie szatkownice możemy kupić w sklepach z artykułami domowymi.

Krajalnice możemy podzielić na dwa typy, mianowicie na krajalnice ręczne oraz krajalnice elektryczne. Jednak w pierwszej kolejności zajmijmy się ręcznymi akcesoriami kuchennymi. Taka krajalnica może być zrobiona z różnych materiałów. Bardzo znany jest szatkownik drewniany, który z pewnością znajduje się już od wielu lat w domach niektórych z nas. Z takich szatkownic korzystały właśnie nasze babcie. Obecnie dostępne są również szatkownice do szatkowania z tworzywa sztucznego lub z metalu, które są z pewnością lżejsze, jednak nie są one aż tak wytrzymałe, jak stara, dobra, polska, drewniana krajalnica do poszatkowania kapusty.

Poza tym, że ręczne krajalnice mogą się różnić materiałem, z którego są wykonane, powinniśmy wiedzieć, że niektóre z nich mają również specjalne szufladki, do których wpada kapusta po pokrojeniu jej. Oczywiście dla niektórych osób będzie to zbędny dodatek, ale niektórym może ułatwić to pracę. Dodatkowo szatkownice mogą posiadać różną ilość noży, a im więcej noży, tym łatwiejsza i krótsza jest nasza praca.

Akcesoria do siekania - cena krajalnic ręcznych

Jeśli poszukujemy idealnej krajalnicy do posiekania naszej kapusty czy też pokrojenia ogórków i innych warzyw, powinniśmy wiedzieć, że te akcesoria wykorzystywane w kuchni dostępne są w różnych cenach i wszystko to zależy od tego, na jaki rodzaj się zdecydujemy. Możemy kupić małe i tanie krajalnice, ale również większe i droższe.

Drewniana szatkownica to tradycyjny i sprawdzony wybór dla wielu z nas. Jeśli chcemy kupić właśnie taką krajalnicę, musimy wiedzieć, że jej ceny są bardzo zróżnicowane i zależą nie tylko od wielkości, ale także od ilości noży, które posiada. Z reguły jednak cena wynosi około 20-100 zł.

Z kolei krajalnice metalowe, które są zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości, możemy zakupić za około 15-40 zł. Jednak za najniższą cenę kupimy krajalnice z tworzywa sztucznego, których koszt to około 10-20 zł. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybierać wysokiej jakości krajalnice, których producenci mają dobre opinie, ponieważ ma to wpływ na żywotność tego produktu.

Szatkownica do kapusty na korbkę - czy jest to dobry sposób na krojenie kapusty

Krojenie, szatkowanie czy rozdrabnianie drożdży winiarskich, kapusty, ogórków czy też sera, dla wielu osób jest nieprzyjemnym zadaniem. Jednak by kapusta, drożdże winiarskie, ser czy ogórki, były szybciej pokrojone, warto skorzystać z szatkownicy na korbkę, dzięki której zdecydowanie łatwiej pójdzie nam rozdrobnienie tych składników.

Szatkownica na korbkę to bardzo ciekawe rozwiązanie, które jest dostępne cenowo, a dodatkowo wymaga od nas mniej wysiłku niż korzystanie z tradycyjnych prostych szatkownic do kapusty. Takie urządzenie nie jest jednak w stanie pokroić nasze składniki w równe kawałki tak jak szatkownica elektryczna, natomiast w przeciwieństwie do elektrycznego rozwiązania, szatkownica na korbkę nie wymaga zużycia prądu.

Szatkowanie kapusty na szatkownicy, a także szatkownica do kapusty, rodzaje, ceny, sposób działania
Szatkownica do kapusty krok po kroku, czyli różne rodzaje, działanie, sposób użycia, opinie oraz ceny

Krajalnice na korbki to urządzenia, które wyposażone są w specjalne pojemniki, tak jak i urządzenia do obierania granatów. Dzięki temu nie będziemy już mieć problemu z tym, jak obrać granata, czy jak poszatkować kapustę, by zachować porządek w kuchni. Już najprostsze szatkownice tego typu dostępne są za około 15 zł, a te bardziej skomplikowane, z wymiennymi wkładami to koszt około 40-50 zł. Sprawdź także ten artykuł z najlepszymi przepisami na kapustę kiszoną.

Elektryczna szatkownica do kapusty - co powinniśmy wiedzieć o tych praktycznych urządzeniach

Elektryczny szatkownik do kapusty - różnorodność wśród elektrycznych krajalnic

Polska to kraj, w którym kiszenie kapusty jest bardzo popularne. Dawniej wykorzystywane były do tego ostre noże, później królowały ręczne krajalnice, a dziś bardzo dużą popularnością cieszy się elektryczny robot, który sam zrobi za nas całą robotę. Jest to z pewnością jedno z ciekawszych urządzeń, przy pomocy którego w krótkim czasie będziemy mogli przygotować kociołek myśliwski. A nie zapominajmy, że do tego, by kociołek myśliwski był smaczny, wymagane jest pokrojenie wielu składników.

Elektryczne szatkownice mogą mieć różne formy. Mogą być przeznaczone jedynie pod krojenie kapusty, ale mogą mieć dodatkowo specjalne nakładki, które pozwalają nam na krojenie różnego rodzaju warzyw na różne sposoby. Dlatego też warto poznać te wyjątkowe urządzenia, ponieważ przyspieszą naszą pracę w kuchni i pomogą zrobić nam pyszne dania w krótkim czasie.

Jeśli chodzi o elektryczne szatkownice, nie możemy zapominać, że są to bardziej złożone urządzenia, niż szatkownice ręczne, natomiast nie są one skomplikowane w użyciu. Wystarczy, że zapoznamy się z podstawowymi zasadami użytkowania i bez problemów będziemy mogli cieszyć się szybkością, z jaką pokroimy kapustę, marchew, ogórki, czy inne warzywa, a nawet sery, przyprawy i drożdże winiarskie.

Doskonała maszynka elektryczna do krojenia kapusty - jakie są koszty tych urządzeń

W przypadku elektrycznych urządzeń pozwalających nam na bardzo szybkie i niewymagające od nas żadnego wysiłku krojenie warzyw, warto zwrócić uwagę na to, jaki jest producent takiego urządzenia. Musimy pamiętać, że producent powinien cieszyć się dobrą opinią, ponieważ ma to wpływ na jakość urządzenia. Możemy skorzystać z zakupu produktów zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów.

Decydując się na zakup elektrycznego urządzenia, jakim jest szatkownica, musimy mieć na uwadze to, że jej cena jest zdecydowanie wyższa od cen ręcznych krajalnic. Natomiast nie wymaga ona od nas takich nakładów sił i pracy, które musimy włożyć w krojenie kapusty samemu na ręcznej krajalnicy.

Ceny za tego typu krajalnice zależą od tego, jakie możliwości daje nam urządzenie, czy posiada dodatkowe nakładki, czy jest to mała maszynka, czy też duże i zaawansowane urządzenie, ale również od tego, jaki jest producent urządzenia. Dlatego też mała i prosta maszynka dostępna jest już za około 100-150 zł, ale możemy kupić większe i bardziej rozbudowane w możliwości urządzenie nawet za 4000 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej