Sztuczne kwiaty w doniczce: hit czy kit?

Wielu z nas sztuczne kwiaty kojarzą się z plastikowymi roślinami o bardzo kiepskim wyglądzie, które już na pierwszy rzut oka znacząco odbiegały od swoich żywych odpowiedników. Niesmak ten powoduje, że duża liczba osób wciąż uważa je za zdecydowany kit, lecz jest to mylne założenie!

Postęp technologiczny sprawił, że sztuczne zamienniki roślin zaczęto wytwarzać z niezwykłą precyzją, dzięki czemu ich aktualny wygląd to zdecydowany hit! Wykorzystywane we wnętrzach sztuczne kwiaty prezentują się jak żywe, przez co niejednokrotnie są z nimi mylone. Ich kształty, kolorystyka i dbałość o detale sprawiają, że zwiększa się liczba ich miłośników, co widać chociażby po wciąż zwiększającej się ofercie tego typu ozdób. A co najważniejsze - nie wymagają podlewania czy nawożenia i cieszą oko przez cały rok. To wszystko sprawia, że są one idealnym wyborem dla osób niemających ręki do kwiatów, a także doskonałą ozdobą do biura czy salonu usługowego, w którym nie jesteśmy codziennie.

Gdzie warto postawić sztuczne kwiaty doniczkowe?

Sztuczne kwiaty doniczkowe niestety nie zastąpią nam całkowicie żywych, lecz są wyborem, który w wielu sytuacjach jest o wiele korzystniejszy. Jako ciekawa alternatywa naturalnych roślin mogą posłużyć w mieszkaniach osób, które często podróżują. Z racji na brak konieczności podlewania mogą zostać pozostawione bez nadzoru, a nawet po długiej nieobecności wciąż będą zachwycać swoim wyglądem.

Sztuczne kwiaty doniczkowe - hit czy kit w nowoczesnych wnętrzach?
Sztuczne kwiaty doniczkowe - hit czy kit w nowoczesnych wnętrzach?

Sprawdzą się także jako ozdoba w miejscach, w których naturalne rośliny miałyby utrudniony rozwój. Warto więc postawić sztuczne kwiaty w doniczce np. w korytarzu, gdzie panuje duży przewiew; w pomieszczeniach dla palących; w zaciemnionych kątach mieszkań; w mieszkaniach, w których mieszkają żywiołowe dzieci. Sztuczne kwiaty doniczkowe do łazienki dostępne na Pantofelek24.pl to także ciekawe rozwiązanie na urozmaicenie aranżacji tego pomieszczenia - postaw je pod lustrem lub na niewielkiej podwieszanej półeczce, a przestrzeń zyska przytulniejszy charakter.

Po nienaturalną roślinność można sięgać nie tylko do prywatnego mieszkania, ale również do wszelkiego typu lokali usługowych bądź biurowych. Podlewanie przestanie być kłopotem zawsze wtedy, gdy zaplanujesz urlop lub pracę zdalną. Nie straszne im będą także zbyt wysokie (np. w lokalach gastronomicznych) lub zbyt niskie (np. w okolicy nawiewu klimatyzacji) temperatury.

Jakie kwiaty doniczkowe sztuczne wybierać?

Wszystko zależy tak naprawdę od Twoich upodobań oraz efektu, jaki chcesz osiągnąć. W przestrzeniach publicznych, takich jak gabinet, recepcja czy rejestracja w przychodni, pięknie prezentować się będą m.in. sztuczne storczyki w klasycznej doniczce. Ich różnokolorowe kwiaty z łatwością dopasujesz do każdego stylu wnętrza sprawiając, że ich delikatny wygląd idealnie wkomponuje się w przestrzeń.

W salonie, jadalni czy przedpokoju także sprawdzą się orchidee, jak również wszelkiego typu sztuczne sukulenty, lecz co wybrać do sypialni? Aby nadać jej odrobinę klasy i wprowadzić romantyczny nastrój, warto sięgnąć po sztuczne kwiaty w formie flower boxu, wypełnionego np. różami. Postawione na toaletce lub stoliku nocnym będą cieszyły oko swoją delikatnością przez długi czas.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny