Sztuczne storczyki – alternatywa dla naturalnych

Sztuczne kwiaty doniczkowe mają bardzo wiele zalet. To idealne rozwiązanie nie tylko dla osób, które nie mają doświadczenia w uprawie roślin. Storczyki są dość trudne w uprawie i, co tu dużo ukrywać, ładnie się prezentują wyłącznie w czasie kwitnienia. Później, kiedy pozostają tylko ciemnozielone liście roślina traci cały swój urok. Sztuczne storczyki mają tę przewagę, że są dekoracyjne przez cały rok.

Ponadto jest to świetny sposób na ozdobienie pomieszczeń, w których nie można uprawiać roślin ze względu na nieodpowiednie warunki. Kwiaty sztuczne nie potrzebują słońca, temperatury ani nawilżania powietrza. Można umieścić je na przykład w ciemnych korytarzach lub pokojach zorientowanych na północną stronę. W doniczce będą wyglądać jak prawdziwe. Taka sztuczna orchidea jest naprawdę bardzo ozdobna.

Zainteresowanie sztucznymi kwiatami wzrasta jesienią i zimą. W tym czasie kwitnie bardzo mało doniczkowych roślin domowych. Chociażby z tego względu warto sięgnąć po sztuczne storczyki w doniczce – staną się najciekawszą ozdobą i rozświetlą zimowe miesiące. Co więcej – są bardzo trwałe, zatem możesz ich spokojnie używać przez wiele sezonów. Sprawdź także inspiracje na najpiękniejsze storczyki.

Kwiaty sztuczne w złym guście?

Do tej pory ozdabianie mieszkań sztucznymi kwiatami było uważane za nieszczególnie gustowne, by nie powiedzieć, że ocierało się o kicz. Wynika to z tego, że jeszcze do niedawna sztuczne kwiaty były po prostu kiepskiej jakości. Źle wykonane, zrobione ze sztywnych materiałów, ze śladami kleju i wystającymi nitkami, na pierwszy rzut oka było widać, że nie są prawdziwe. Sztuczny storczyk może wyglądać jak żywy.

Obecnie jednak sztuczne kwiaty przypominają miniaturowe dzieła sztuki. Są piękne, idealnie odwzorowują rzeczywistość. Do ich tworzenia wykorzystuje się najnowsze technologie i materiały. Niektóre z nich są robione ręcznie. Rękodzielnicze kwiaty są wykonane z najwyższą starannością. To nie tylko zwykła ozdoba, to unikatowy wyrób – możesz mieć pewność, że nikt nie będzie miał takiego samego. To naprawdę najpiękniejsza dekoracja mieszkania, jaką możesz sobie wyobrazić. Jeśli interesuje cię uprawa żywych kwiatów, sprawdź także dokładne porady, jak podlewać storczyki.

Sztuczne storczyki to bardzo ozdobne rozwiązanie. Sa niezwykle dekoracyjne i są świetną alternatywą dla żywych storczyków
Sztuczne storczyki - dobra alternatywa dla tych naturalnych?

Sztuczne kwiaty – rodzaje

Postęp technologiczny i wysoka konkurencja na rynku sztucznych kwiatów sprawił, że wytwarza się je z bardzo wielu materiałów, które zastąpiły wszędobylski do tej pory plastik. Najbardziej powszechne sztuczne orchidee są wykonane z poliestru. Są stosunkowo niskie i bardzo trwałe, jednocześnie ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Sztuczny storczyk może zachwycać wyglądem jak prawdziwy.

Bardziej realistyczne są kwiaty nylonowe, silikonowe lub wykonane z lateksu. Przede wszystkim mają najbardziej intensywne barwy i nie płowieją z biegiem czasu. Ponadto idealnie odwzorowują rzeczywistość – jeśli dokładnie się m przyjrzysz, zauważysz, że oddana jest nawet struktura (na przykład chropowatość lub nierówność) płatków. Są zdecydowanie bardziej efektowne i lepiej sprawdzają się jako dekoracja mieszkań. Naprawdę wyglądają jak żywe. Jeśli planujesz uprawę prawdziwych kwiatów, sprawdź także porady na temat pielęgnacji storczyków?

Kwiaty sztuczne – cena

Cena sztucznych storczyków jest uzależniona przede wszystkim od materiału, z jakiego zostały wykonane. Kwiaty w ozdobnej doniczce także są nieco droższe niż pojedyncze, które wstawia się do wazonu. Pojedyncza gałązka akrylowa może kosztować kilka złotych, jednak gałązki silikonowe już kilkadziesiąt.

Najczęściej kupuje się całe kompozycje storczyków w doniczce lub ozdobnym wazonie. Te wyglądające jak żywe, silikonowe lub nylonowe, potrafią osiągać zawrotne kwoty. Cena kompozycji złożonej z rośliny jedno- lub dwupędowej wynosi od 80 do 100 zł. W przypadku 5-6 pędów wzrasta do 200-300 zł. Warto jednak pamiętać, że taka dekoracja jest bardzo trwała. A może zainteresują cię także inne, piękne kwiaty doniczkowe do domu?

Znacznie wyższe są ceny rękodzieła. To jednak jest wyceniane indywidualnie i zależne od materiałów, z których ozdoba została wykonana. Bardzo często kwiaty są udekorowane koralikami, kamieniami czy perłami, a wtedy cena znacznie wzrasta ze względu na wyższy koszt materiałów. Sprawdź także, co warto wiedzieć na temat uprawy orchidei w ogrodzie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny