Szyba do prysznica a grubość jej szkła

Szkło, które jest najbardziej odpowiednie do tworzenia ścianek prysznicowych, to bez wątpienia szkło hartowane. Szyba do prysznica od www.lazienka-rea.com.pl wykonana ze szkła tego rodzaju jest stosunkowo odporna na przypadkowe uderzenia i nieustannie zmieniające się temperatury czy poziom wilgoci w łazience.

Szyba do prysznica: jaką wybrać, by Twoja łazienka stała się jeszcze piękniejsza?
Szyba do prysznica: jaką wybrać, by Twoja łazienka stała się jeszcze piękniejsza?

Ważną cechą szyb prysznicowych wykonywanych ze szkła hartowanego jest to, że jeśli zostaną roztrzaskane, rozpadną się na drobne kawałki o nieostrych krawędziach. Odłamki szkła z tępymi krawędziami są mniej niebezpieczne w takich sytuacjach i jeśli nawet spowodują obrażenia, to zazwyczaj niegroźne.

Istotną kwestią jest też wybór odpowiedniej grubości tafli szkła. Tutaj nie ma jednego obowiązującego modelu, ponieważ grubość szkła może różnić się w zależności od rodzaju prysznica. W przypadku pryszniców z drzwiami przesuwnymi szkło ma zazwyczaj 4-5 mm, w konstrukcjach typu walk-in czy składanych grubość wynosi 6-8 mm, a prysznice montowane na stabilizatorach posiadają szyby o grubości do nawet 10 mm.

Szkło: przejrzyste, matowe, grawerowane?

Istotną kwestią jest wybór estetyki, w której zostanie utrzymana szyba do prysznica. Przejrzyste szkło polecane jest tym, którzy nie chcą zmniejszać optycznie swojej łazienki. Nie jest to wybór jedynie do pomieszczeń o niewielkim metrażu, bo świetnie sprawdza się w dużych i przestronnych łazienkach w modernistycznym stylu. Można też oczywiście zdecydować się na drzwi z elementami matowymi, które zapewniają intymność i tylko w małym stopniu wpływają na optyczne zmniejszenie się przestrzeni łazienki.

Prócz szkła przejrzystego można zdecydować się na między innymi:

  • szkło matowe zwane również satynowanym;
  • szkło gładkie lub gięte;
  • barwione w masie (brąz, grafit);
  • piaskowane;
  • wytłaczane czy nawet przyciemniane.

Wiele sklepów oferuje także swoim klientom szyby do pryszniców grawerowane lub wzorzyste. Zazwyczaj ilość wzorów gotowych od ręki jest ograniczona do najbardziej popularnych motywów, ale możliwość wykonania wzoru lub grawerunku indywidualnego również jest dostępna.

Ilość rodzajów szyb do pryszniców jest bardzo duża, więc otwiera pole do tworzenia oryginalnych wnętrz łazienkowych. Kluczem jest odpowiedni dobór szkła, które powinno pasować stylistycznie do wnętrza łazienki bądź (znowu: z umiarem!) kontrastować z nim w estetyczny sposób. Jeśli łazienka ma mały metraż, zastosowanie przejrzystego szkła będzie bardzo dobrym pomysłem.

Przejrzysta tafla jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, prosta i elegancka, ale także powiększa małą powierzchnię łazienki, co wpływa korzystnie na jej estetykę. Matowe szkła w małych łazienkach nie zdadzą egzaminu, z kolei w bardzo przestrzennych prezentują się jako ciekawy detal, celowo zamykający przestrzeń kabiny prysznicowej przed otwartą częścią łazienki.

Odpowiednia szyba do prysznicu jest nie tylko detalem, ale niezwykle znaczącym (z estetycznego punktu widzenia) elementem całego wystroju łazienki. Wybór odpowiedniej sprawia, że wnętrze łazienki zyskuje swój indywidualny charakter, staje się jeszcze bardziej przyjemnym i pięknym miejscem, jednym z wielu w domu czy mieszkaniu, w których chce się przebywać. Określ więc typ prysznica, wybierz grubość i rodzaj szkła, zdobienia i dodatkowe elementy, a z pewnością stworzysz wyjątkową łazienkę z przepięknym prysznicem!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny