Taras bliżej natury
Czy istnieje idealne połączenie domowego komfortu z bliskością natury? Tak, a jest nim taras. To właśnie na tarasie można oderwać się od codziennych obowiązków, naładować baterie po intensywnym dniu czy po prostu odpocząć wśród kwiatów i zieleni. To także idealne miejsce na poranną kawę, spotkania z rodziną i przyjaciółmi czy wieczorny relaks z ulubioną książką. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu z dużym ogrodem, czy w apartamencie w centrum miasta, taras pozwala cieszyć się urokami każdej pory roku – latem możemy na nim korzystać z ciepłych wieczorów, a wiosną podziwiać budzącą się do życia przyrodę. Taras to nie tylko przedłużenie domu – to przestrzeń, którą warto zaaranżować według własnych upodobań i potrzeb. Od eleganckich i minimalistycznych azylów po bujne, egzotyczne dżungle – dzięki odpowiedniemu doborowi roślin można obcować z naturą praktycznie bez wychodzenia z domu. Urządzanie tarasu to także sposób na wyrażenie swojego stylu i gustu, a każda drobna zmiana, od wyboru doniczek po układ mebli, pomoże stworzyć na nim niepowtarzalną atmosferę, której nie zastąpi żadne wnętrze.
Wspólna misja: chronić zapylacze
Marka Tikkurila od wielu lat wyznacza standardy w zakresie ekologicznych rozwiązań, wprowadzając nowatorskie rozwiązania, które udowadniają, że możliwe jest tworzenie produktów przyjaznych środowisku, które jednocześnie dbają o zdrowie ludzi i zasoby naszej planety. Zaangażowanie marki w ochronę przyrody obejmuje nie tylko jej działania na rzecz zielonego budownictwa, ale również aktywne wspieranie inicjatyw proekologicznych.
W ramach współpracy z Fundacją Pszczoła Musi Być Tikkurila angażuje się w edukację społeczną, uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają w ekosystemie zapylacze. Dzięki tej kooperacji powstała pasieka ekstensywna na Warmii z ulami wytworzonymi z lokalnego drewna i pomalowanymi ekologicznymi farbami Tikkurila, gdzie pszczoły mogą spokojnie żyć i pracować, a także korzystać z pyłku i nektaru rosnących wokół roślin.
Z myślą o środowisku Tikkurila i Fundacja Pszczoła Musi Być podjęły również wyjątkową inicjatywę w kieleckim ogrodzie botanicznym, wykonując i ustawiając specjalne domki, gdzie schronienie mogą znaleźć dzikie zapylacze. Obok każdego hoteliku umieszczono tablice informacyjne, które opisują różne gatunki owadów zapylających, takie jak pszczoły samotnice czy trzmiele. Dzięki temu odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o tych pożytecznych stworzeniach, zrozumieć ich rolę w ekosystemie oraz wagę ich ochrony. Tego typu działania mają na celu nie tylko zapewnienie owadom bezpiecznych miejsc do życia, ale przede wszystkim zwiększenie świadomości społecznej na temat znaczenia zapylaczy dla przyrody.
Praktyczny e-book od Tikkurila i Fundacji Pszczoła Musi Być
Najnowszym projektem Fundacji Pszczoła Musi Być i marki Tikkurila jest e-book „Na tarasie z Tikkurila. Stwórz miejsce przyjazne zapylaczom”, w którym można znaleźć najważniejsze wskazówki, jak efektownie zaaranżować przydomową przestrzeń z myślą o naturze. Oprócz podstawowych informacji o pożytecznych owadach nie mogło w nim zabraknąć praktycznych porad, jak za pomocą produktów Tikkurila podarować starym przedmiotom nowe, bardziej kolorowe życie lub samemu wykonać proste meble i dekoracje, które dodadzą każdemu tarasowi wyjątkowego charakteru.
Jeśli jesteście ciekawi, jak połączyć estetykę z funkcjonalnością, by stworzyć kwitnący azyl, w którym skrzydlaci sprzymierzeńcy zawsze będą miłymi gośćmi, pobierzcie darmowy e-book już teraz:
Tikkurila wspiera Fundację Pszczoła musi Być | Tikkurila