Jakiego materiału użyć, aby możliwa była długoletnia eksploatacja nawierzchni tarasowej?

Jaki materiał wybrać na taras? Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów produktów, które sprawdzą się w takiej roli. Decydując się na konkretne rozwiązanie, należy zadbać, aby charakteryzowały je cechy, takie jak: estetyczny wygląd, odporność na uszkodzenia mechaniczne, wytrzymałość na działanie czynników atmosferycznych, trwałość oraz łatwość utrzymania w czystości. W tym kontekście na uwagę zasługują przede wszystkim panele kompozytowe WPC (sprawdź na: https://fabrykatarasow.pl/), które idealnie wpisują się w ten opis. To coraz chętniej wybierana alternatywa dla naturalnego drewna. Nie sposób również nie wspomnieć, że system tarasowy z kompozytu jest łatwy w montażu.

Aranżacja tarasu, która zachwyci wszystkich – wskazówki!

Jednak zainwestowanie w wysokogatunkowy materiał i wybudowanie z niego stabilnej konstrukcji o odpowiednich wymiarach (najlepiej wraz z zadaszeniem) to dopiero początek. Liczy się również odpowiednie wykończenie tego miejsca. Na każdym tarasie powinny znaleźć się wygodne meble ogrodowe (w ilości adekwatnej do przewidywanej liczby użytkowników): stół, krzesła, fotele, ławki, pufy, hamaki lub huśtawki. Istotną rolę odgrywają także dekoracyjne tekstylia, takie jak kolorowe poduszki, czy wzorzyste koce. Przytulną atmosferę wykreujesz dzięki oświetleniu – świecom zapachowym, lampionom albo rozwieszonym nad głową girlandom. Obowiązkowym elementem jest również roślinność. W mniejszych i większych donicach można zasadzić aromatyczne zioła, krzewy, czy kwiaty. Ciekawą opcję stanowi też zdecydowanie się na pergolę obrośniętą pnączem. W taki sposób stworzysz prywatną oazę spokoju, która będzie efektownie harmonizowała z dalszą częścią ogrodu.

Przydomowy taras – dlaczego warto go mieć? Podsumowanie

Jest wiele korzyści wynikających z posiadania własnego tarasu. Inwestując w taką konstrukcję, zyskuje się swobodny dostęp do strefy gwarantującej komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu – związane z tym zalety doceni się zwłaszcza wiosną i latem, kiedy panują sprzyjające warunki atmosferyczne. W ten sposób otrzymuje się dodatkowe, znajdujące się na zewnątrz pomieszczenie, w którym można pracować podczas home office, przyjmować gości, czy spędzać czas z rodziną. Ponadto taras przy domu zwiększa wartość budynku, obok którego się znajduje, poprawia także walory wizualne obiektu. To inwestycja, której warto przyjrzeć się nieco bliżej.

źródło zdjęć: freepik.com

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej