Drabina wolnostojąca – uniwersalna i niezawodna podczas prac domowych

Drabina wolnostojąca to zdecydowanie najpopularniejszy model – jest lekka, łatwa w przenoszeniu i jednocześnie wygodna w codziennym użytkowaniu. W kilka chwil możemy ją rozłożyć i wymienić żarówkę, wyjąć coś z pawlacza czy zetrzeć kurze z górnych szafek. Zachowanie równowagi ułatwiają wygodne, szerokie stopnie oraz wysoki pałąk bezpieczeństwa, w który wyposażone są wybrane modele. Zazwyczaj zintegrowany jest z funkcjonalną półką na narzędzia oraz hakiem na wiadro. Można je znaleźć w ofercie KRAUSE – renomowanego producenta drabin i dopasowanych do nich akcesoriów. Zaletą drabiny wolnostojącej jest jej stosunkowo niewielki rozmiar po złożeniu, dzięki czemu możemy przechowywać ją bez problemu w garażu, pomieszczeniu gospodarczym czy nawet w szafie.

Drabina wielofunkcyjna
Drabina wielofunkcyjna

Drabina do ogrodu – na co zwrócić uwagę?

Prace ogrodowe trwają niemal przez cały rok! Warto wspierać się przy nich niezawodnym sprzętem, który znacząco ułatwi wykonywanie wszystkich prac na zewnątrz – niezależnie od pogody. Drabina do ogrodu powinna być przede wszystkim stabilna – często ustawiamy ją nie tylko na równym chodniku czy przydomowej kostce, ale również w pobliżu drzew i krzewów czy w okolicy altany. Jako drabina do ogrodu doskonale sprawdzi się zatem model wyposażony w dodatkowe stabilizatory. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonana jest drabina do ogrodu. Często pierwszym skojarzeniem z pracami ogrodniczymi jest drabina drewniana. Ta jednak może wchłaniać wilgoć, a tym samym zwiększa ryzyko ześlizgnięcia ze stopnia drabiny. Dlatego coraz częściej odchodzi się od tego rozwiązania na rzecz drabin wykonanych z aluminium. Są lekkie i zarazem stabilne, a do tego odporne na działanie czynników atmosferycznych. Aluminiowa drabina wolnostojąca będzie w tym wypadku zdecydowanie lepszym wyborem.

Drabiny do ogrodu
Drabiny do ogrodu

Drabina przegubowa – najlepsza do prac budowlanych i remontów

Specjalna drabina przegubowa to propozycja dla wszystkich osób planujących długotrwałe prace na wysokości. Tynkowanie, malowanie, montaż instalacji elektrycznej i inne czynności remontowe wymagają dłuższego przebywania na drabinie. Drabinę przegubową możemy bez problemu przekształcić w model wolnostojący, przystawny, a nawet wygodny podest roboczy – jest on nieco niższy od tradycyjnej drabiny, jednak zapewnia większy zakres prac i umożliwia przesuwanie się wzdłuż ścian bez konieczności częstego przestawiania drabiny. Warto wspomnieć o jeszcze jednej ważnej zalecie – drabina przegubowa może być bezpiecznie ustawiana na schodach. System regulacji sprawia, że możemy wykonywać wszystkie prace w okolicy ganku, tarasu czy schodów prowadzących do drzwi wejściowych.

Drabina przegubowa
Drabina przegubowa

Drabina wielofunkcyjna – model do zadań specjalnych

Jeśli chodzi o drabiny wielofunkcyjne, jest to propozycja dla profesjonalistów. Duża wysokość robocza, system szybkiego rozkładania, możliwość wykorzystania jednego z elementów jako oddzielnej drabiny – wszystko to sprawia, że drabinę wielofunkcyjną wybierają przede wszystkim fachowcy. Jeżeli jednak mieszkamy w domu jednorodzinnym i samodzielnie wykonujemy większość prac konserwacyjnych budynku, drabina wielofunkcyjna będzie zdecydowanie strzałem w dziesiątkę! Z jej pomocą z łatwością dostaniemy się na dach domu, wyczyścimy rynny czy przytniemy gałęzie drzew. Wysokiej jakości modele mogą służyć jako drabiny przystawne, dwustronne lub wolnostojące z wysuwanym elementem, których zapewni nam większą wysokość roboczą. Minusem tego modelu może być jego wielkość – jeśli jednak posiadamy garaż lub zewnętrzną komórkę, bez problemu znajdziemy dla niej miejsce i na przykład zawiesimy na ścianie wykorzystując specjalne uchwytu lub haki.

***

Wygodna, stabilna i przede wszystkim bezpieczna drabina to podstawowe wyposażenie każdego domu. Nowoczesne drabiny to modele, które można wykorzystywać na wiele sposobów – warto zatem wybrać ten, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny