Ozdoby do ogrodu połączone z oświetleniem – kobieta z lampą

Choć jej katalogowa nazwa brzmi co najmniej, jakbyśmy nabywali cenną rzeźbę z muzeum w Luwrze, kobieta z lampą do tania i bardzo funkcjonalna ozdoba do ogrodu. Pasuje ona do aranżacji w stylu klasycznym, bliskiemu antycznym parkom, gdzie pomiędzy skrupulatnie dobraną zielenią piętrzyły się cudowne rzeźby. Kobieta podtrzymująca lampion znajdzie swoje miejsce na tarasie, w altanie ogrodowej, na ganku pod drewnianą pergolą. Taka ozdoba ogrodowa to idealny przykład na to, że oświetlenie może być jednocześnie ozdobą do ogrodu, a nie nudnym, prostym pylonem.

Ozdoba z oświetleniem

Ozdoby do ogrodu dedykowane pod donice – kolumna dekoracyjna

Dalsza część skierowana do fanów starożytnych stylizacji. Drewniane donice są nudne i już chyba wszystkim zdążyły się opatrzyć. Wiadomo, że to tylko naczynie do uprawy roślin, ale jeśli już takowe kupujemy, to niech będzie to jednocześnie ozdoba do ogrodu. Polecamy zakup donicy z polipropylenu i postawienie jej na wspaniałej kolumnie dekoracyjnej. Wygląda niczym zabytek z Pompejów – gwarantujemy, że nada ona życia i elegancji każdej przydomowej przestrzeni! Oczywiście na grzbiecie donicy nie musi koniecznie stać donica, może to być kula LED, popielnica, czy latania.

Kolumna dekoracyjna

Ozdoby do ogrodu z motywami zwierzęcymi – nigdy nie wychodzą z mody

Nieco bardziej baśniowy nastrój wprowadzą ozdoby do ogrodu w formie zwierząt lub ich miniatur. Bardzo elegancko prezentują się ptaki, szczególnie flamingi, pelikany lub sowy. Mają w sobie dużo naturalnego dostojeństwa, a nich kolorystyka mocno ożywia ogród. Ozdoby do ogrodu w formie figur egzotycznych to trochę wyższa półka cenowa, ale efekt powala z nóg. Widywaliśmy w ofercie sklepowej tygrysy w skali 1:1, czy figury żółwi morskich. Ozdoby do ogrodu w motywach fauny są uniwersalne i pasują praktycznie do każdego typu ogrodu, najbardziej zaś do oryginalnych, nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji, gdzie stanowią zazwyczaj główny dodatek.

Sowa

Ozdoby do ogrodu z myślą o dzieciach – legendarne krasnale ogrodowe

Listę cudów – ozdób do ogrodu, zamyka krasnal. Stał przed domem od zawsze i pewnie już do końca świata będziemy na niego wpadać, zaczajonego gdzieś pod krzakiem. Przyznam szczerze, że to najmniej ulubiony motyw wśród ozdób do ogrodu, jaki możemy znaleźć. Jest jednak utrzymany w pozytywnym duchu i ma zwykle na tyle jaskrawą i wesołą kolorystykę, że może ozdobić tę część ogrodu, która przeznaczona jest dla dzieci. Maluchy w dzisiejszych czasach trzeba zachęcać do wyjścia na świeże powietrze. Jeśli zechcemy dodać ozdób do ogrodu, które będą im się podobać, to mamy szansę na to, że same będą chciały spędzać wolny czas przed domem.

Krasnale ogrodowe

Artykuł przygotowano przy współpracy z serwisem tematycznym Dom.pl - Projekty domów - budowa - wykańczanie - urządzanie

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny