Wanna

Wanna z parawanem – z czego może być wykonana?

Parawan zamocowany na wannie może być stworzony z wielu materiałów, jak aluminium czy stal nierdzewna. Na rynku można dostać gotowe kabiny (o szerokości w zakresie 0,7-1,8 m i wysokości 1,4-2 m), które można mocować bezpośrednio do wanny lub kabiny zintegrowane z wanną. To drugie rozwiązanie może okazać się szczególnie atrakcyjne dla osób ceniących oryginalne sznyty w aranżacji – zintegrowana wanna z parawanem może niemal do samego dna być przeszklona. Dodatkowo w tego typu kompletach można zakupić modele z panelami prysznicowymi, dzięki czemu oprócz standardowego prysznica domownicy skorzystają z np. łaźni parowej. Zobacz więcej na Domolubni.pl.

Jakie istnieją rodzaje parawanów?

Parawan nawannowy może otwierać się wahadłowo – wokół własnej osi, dlatego nadaje się on jedynie do prostokątnych wanien. Istnieją także modele otwierane przesuwnie lub składane w harmonijkę. Nadają się one do każdego typu wanny.

Jak zbudowana jest wanna z parawanem?

Profile ścianek są elementem, który przytwierdza parawan do ścian i przecina się z prowadnicami, łączącymi wannę z szybą. Profile wykonane są najczęściej z chromu i dostępne są w wielu kolorach. Wykończenie profili może być płaskie bądź zaokrąglone. Co istotne, ewentualne nieszczelności między profilami a ścianą uzupełnia się silikonem.

Natomiast ścianki parawanu stworzone są najczęściej z tworzywa sztucznego lub szkła hartowanego. Ścianki mogą się różnić również: stopniami zmatowienia, tłoczonym wzorem czy przydymieniem. Szyby parawanu należy czyścić delikatnymi środkami, które nie będą ścierać powierzchni ani powodować na niej odkształceń.

Dlaczego ceny za parawan nawannowy mogą się różnić?

Przede wszystkim modele różnią się ceną ze względu na system otwierania. Równie dużym czynnikiem są materiały, z których został wykonany dany parawan. Cena sprzętu może również być wyższa, jeśli tafla szkła ścianek jest grubsza lub pokryta specyfikiem ułatwiającym czyszczenie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 20.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny