Sztuczne kwiaty jak prawdziwe – dlaczego warto je wybrać?

Przy aranżacji przestrzeni z wykorzystaniem sztucznych kwiatów do dekoracji ogranicza Cię tylko Twoja kreatywność i wyobraźnia. Lekki bukiet błękitnych chabrów z soczyście czerwonymi makami w ciemnym salonie lub łazience? Żaden problem! To chyba jedna z największych zalet takich kwiatów do dekoracji i przewaga nad żywymi ozdobami. Aby zachwycić domowników i gości nie potrzebują odpowiedniej ilości światła słonecznego. Nie musisz ich podlewać i codziennie przycinać. Kwiaty sztuczne wyglądają jednakowo pięknie zarówno pierwszego dnia, jak i po miesiącu. Jeśli Ci się znudzą, to możesz schować je do szafy, by po kilku miesiącach znów się nimi cieszyć.

Wprowadź letni klimat do mieszkania - dekoracje ze sztucznych kwiatów
Wprowadź letni klimat do mieszkania - dekoracje ze sztucznych kwiatów

Sztuczne kwiaty do dekoracji – zadbaj o każdy szczegół

Sposobów na stylizacje sztucznych roślin jest wiele. Musisz zadbać o ich efektowną aranżację. Wazon na kwiaty podniesie atrakcyjność nie tylko bukietu kwiatów, ale również wnętrza. Wybór odpowiedniego wazonu ma kluczowe znaczenie, aby Twoje sztuczne kwiaty jak prawdziwe (sprawdź na: www.bomm.pl) rośliny wyglądały świeżo i autentycznie. Pamiętaj, że długość kwiatu nie powinna przekraczać dwóch długości wazonu.

Układając kwiaty, zadbaj, żeby kompozycja nie była zbyt symetryczna. Lekki nieład nada jej bardziej autentycznego wyrazu. Tu pojawia się kolejna przewaga sztucznych kwiatów nad żywymi roślinami. Manipulując kwiatami, nie musisz bać się ich uszkodzenia czy złamania. Sztuczne kwiaty do dekoracji są niezwykle plastyczne i wdzięczne do pracy.

Tego typu rośliny to również praktyczny wybór dla alergików. Dekoracje z nich stworzone nie będą powodem kichania, swędzenia czy wysypki.

Pamiętaj o dodawaniu do kompozycji kwiatowych odrobiny zieleni. Oprócz kwiatów upiększaj swoje bukiety sztucznymi liśćmi. Dzięki temu zyskasz niepowtarzalny, letni wygląd.

Wprowadź letni klimat do mieszkania - dekoracje ze sztucznych kwiatów
Wprowadź letni klimat do mieszkania - dekoracje ze sztucznych kwiatów

Sztuczne kwiaty do dekoracji – z czego są zrobione?

Już odeszły w zapomnienie czasy, gdy sztuczne kwiaty kojarzyliśmy z wątpliwej jakości dekoracjami na cmentarze czy klatki schodowe. Dziś sztuczne kwiaty do dekoracji wyglądają jak żywe i zrobione są z materiałów wysokiej jakości. Do ich produkcji używa się ekologicznych i przyjaznych materiałów, tworzyw sztucznych, satyny i gumy. Są odporne na wilgoć, promienie słoneczne czy uszkodzenia mechaniczne. Z upływem czasu nie blakną, utrzymując intensywny kolor odpowiadający ich żywym odpowiednikom. Wysokiej jakości kwiaty zostały wykonane z niezwykła precyzją. Liście sztucznych kwiatów jak prawdziwe mają widoczną nerwację i są półprzezroczyste. Sztuczne rośliny wyglądają jak prawdziwe, a odróżnisz je dopiero, wykorzystując zmysł dotyku.

Sztuczne kwiaty jak prawdziwe rośliny – poświęć im nieco uwagi

Sztuczne kwiaty do dekoracji wprowadzą do Twojego domu letni klimat. Nigdy nie zwiędną i nie uschną, co czyni je praktyczną alternatywą dla prawdziwych ciętych kwiatów lub kwiatów doniczkowych. Aby były świeże i lśniące, ważne jest ich odpowiednie czyszczenie. Zalecamy odkurzanie sztucznych kwiatów co dwa tygodnie, aby zapobiec gromadzeniu się brudu. Najlepszym sposobem na wyczyszczenie i odświeżenie roślin jest delikatne przetarcie ich ściereczką z mikrofibry. Nie myj kwiatów ani nie stosuj środków chemicznych. Używanie ich może uszkodzić twoje rośliny lub je odbarwić.

Sztuczne kwiaty do dekoracji to bardziej praktyczne, efektowniejsze i trwalsze rozwiązanie. Dzięki nim wprowadzisz letni klimat o każde porze roku. Rozważ zakup tego typu ozdoby do swojego domu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej