Basen rozporowy - charakterystyka 

Baseny tego typu są pozbawione stelażu i w większości przypadków nie są nadmuchiwane w całości - dmuchany jest jedynie ich kołnierz. Dostępne na rynku modele rozporowe są w większości przypadków okrągłe i nie mają sztywnego stelażu, dlatego też zajmują o wiele mniej miejsca np.  na działce czy niż ich stelażowe odpowiedniki. Z drugiej strony baseny rozporowe są większe od typowych dmuchanych modeli, które na ogół są przeznaczone wyłącznie dla dzieci. 

Co więcej, tego typu modele będą charakteryzować się o wiele bardziej wytrzymałą konstrukcją od basenów dmuchanych, ale ich cena będzie mniej wygórowana niż większość basenów stelażowych. Do produktów rozporowych producenci często dołączają drabinki, które ułatwiają wchodzenie do środka. 

Rozmiary basenów rozporowych 

Baseny rozporowe występują w wielu rozmiarach i plasują się pomiędzy basenami dmuchanymi a stelażowymi. Trzeba mieć to na uwadze, ponieważ może okazać się, że wybrany przez nas model będzie zajmować zbyt dużo miejsca w ogrodzie. Te baseny charakteryzują się naprawdę dużą pojemnością, co jest naprawdę niezwykle wygodne, ponieważ są one idealne dla wypoczynku dorosłych. Jednak z drugiej strony zużywają sporo wody. Im większy model, tym wyższa cena. Warto dodać, że basen o rozmiarach 244x76 możemy zakupić w sklepie internetowym już za kilkaset złotych. 

Trwałość modeli rozporowych 

Dostępne na rynku baseny ogrodowe rozporowe są wykonane z dobrych materiałów, a przez to, że nie wymagają stelaża, ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń jest tak naprawdę niewielkie. Jeżeli jednak coś takiego się zdarzy, naprawa nie będzie skomplikowana. Inwestując w model rozporowy, możemy być pewni, że przy odpowiedniej konserwacji, basen posłuży nam przez długie lata. 

Pamiętajmy o tym, aby przed zakupem basenu, powinniśmy przygotować dla niego odpowiednie miejsce. Zaleca się, aby powierzchnia była równa, bez jakichkolwiek uniesień oraz wystających elementów. Jeśli w naszym ogrodzie brakuje takiej przestrzeni, możemy zainwestować w specjalny podest, który dostaniemy w każdym sklepie zajmującym się dystrybucją basenów ogrodowych. 

Kilka słów o czyszczeniu 

Nie da się ukryć, że kąpiel w basenie rozporowym to idealny sposób na ochłodę i wypoczynek w letnie i upalne dni. Pamiętajmy jednak o tym, że znajdująca się wewnątrz woda musi być krystalicznie czysta. To właśnie wtedy będziemy mogli czerpać przyjemność z pływania. Tego typu modele możemy czyścić za pomocą pompy piaskowej, chloru lub zainwestować w zakup specjalnego odkurzacza, który pomoże m.in. w wyczyszczeniu dna i usunięciu zanieczyszczeń znajdujących się w niecce basenowej. To, na jaką metodę czyszczenia się zdecydujemy, powinno być uzależnione od co najmniej kilku czynników. Wśród najważniejszych kwestii wymieniamy wielkość basenu, indywidualne preferencje użytkowników, a także wysokość budżetu, jaką możemy przeznaczyć na ten cel. 

Przed zakupem basenu ogrodowego sprawdźmy, co znajduje się w wybranym przez nas zestawie. Tego typu produkty mają zazwyczaj dołączone łatki naprawcze, pompę oraz przyłącza do filtrowania wody, a także chemię basenową. Z takimi dodatkami żaden sezon letni nie będzie nam straszny. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny