Funkcja tarasu – jaka ma być?

To podstawowe pytanie, jakie musimy sobie zadać, zanim rozpoczniemy aranżację tarasu. Od tego bowiem zależy to, jakie meble ogrodowe wybierzemy przykładowo poprzez stronę https://homegarden.com.pl/meble-ogrodowe. Odpowiedz sobie na pytania: czy na tarasie zamierzasz wyłącznie odpoczywać? Czy zależy Ci też na organizowaniu spotkań z bliskimi albo jedzeniu posiłków? Ilu osobom taras ma służyć na co dzień?

W zależności od tego, jaką ilością przestrzeni dysponujesz na swoim tarasie, możesz postawić na rozwiązania wielofunkcyjne lub kupić osobno meble wypoczynkowe i zestaw jadalniany, co sprawdzi się lepiej w przypadku dużych tarasów i ogrodów. Opcja wielofunkcyjna to np. komplet z narożnikiem, fotelami i stolikiem, na którym zarówno wypoczniemy, polegując na tarasie z książką czy serialem, a także urządzimy spotkanie z przyjaciółmi czy grilla. Taki zestaw oszczędza sporo miejsca, co ma duże znaczenie w sytuacji, gdy taras jest raczej niewielki.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym meblu tarasowym, który jest chętnie wybierany przez osoby, które cenią dobry design, funkcjonalne rozwiązania i niebanalne meble ogrodowe. Mowa o fotelu wiszącym, w którym możemy łagodnie się pobujać czy uciąć sobie poobiednią drzemkę. To mebel, który z pewnością ucieszy także najmłodszych.

Z jakich tworzyw powinny być wykonane meble ogrodowe?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, z jakiego tworzywa powinny być wykonane meble ogrodowe. Home&Garden prezentuje szeroką ofertę mebli drewnianych, wykonanych z drewna teakowego, aluminiowych (a także aluminiowych w połączeniu z drewnem lub technorattanem), a także technorattanowych. Dla porządku wspomnimy jeszcze o naturalnym surowcu, jakim jest rattan – naszym zdaniem jest to jednak tworzywo najmniej odporne na warunki atmosferyczne i mało funkcjonalne, więc nie poświęcimy mu tutaj więcej miejsca. Przyjrzymy się za to dokładnie wspomnianym wyżej trzem materiałom.

Drewno teakowe jest niezwykle estetycznym surowcem na meble outdoorowe. Pięknie prezentuje się wśród tarasowej i ogrodowej zieleni, daje naturalny efekt ciepła i przytulności. Warunki zewnętrzne znosi umiarkowanie dobrze, w pewnym stopniu jest odporne na wilgoć, jednak nie tak jak aluminium czy technorattan. W odróżnieniu do nich wymaga impregnacji, co może być kłopotliwe dla osób, które preferują meble niewymagające sezonowej konserwacji.

W takiej sytuacji lepszym wyborem będą meble aluminiowe lub technorattanowe. Wyróżnia je duża wytrzymałość na niekorzystne czynniki atmosferyczne jak deszcz, duża wilgotność powietrza, promieniowanie UV, bardzo wysokie i niskie temperatury powietrza czy wiatr. Na rynku dostępne są meble w różnych stylistykach, z którymi bez problemu stworzymy aranżacje nowoczesne, minimalistyczne, klasyczne czy boho.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny