Parasol ogrodowy – duży czy mały?

Znalezienie idealnego parasola ogrodowego, który spełni Twoje oczekiwania, wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Poszczególne modele różnią się bowiem konstrukcją, kolorystyką, wielkością oraz sposobem montażu. W pierwszej kolejności powinieneś więc przeanalizować swoje potrzeby i dokładnie wymierzyć miejsce, w którym zamierzasz korzystać z akcesorium. Parasol ogrodowy https://sportservice.pl/pol_m_Dom-i-ogrod_Wyposazenie-ogrodu_Parasole-ogrodowe-2179.html musi być dopasowany do mebli ogrodowych i zapewniać zadaszenie osobom siedzącym przy stole.

W przypadku kilkuosobowego kompletu wypoczynkowego warto zainwestować w parasol ogrodowy duży o średnicy czaszy minimum 300 cm. Przy takich gabarytach należy zwrócić uwagę na konstrukcję, która powinna być solidna, a jednocześnie umożliwiać łatwe złożenie parasola. Ważny jest również materiał wykonania samej czaszy, gdyż tkanina musi być wodoodporna, wytrzymała i niepodatna na działanie promieni UV.

Parasol ogrodowy na balkon taras
Wybieramy parasol ogrodowy, na balkon i taras - na co zwracać uwagę?

Parasol na balkon – jaki wybrać?

W mieszkaniach w bloku balkon często jest zaaranżowany na kącik wypoczynkowy, będący namiastką własnego ogrodu. Zazwyczaj charakteryzuje się niewielkim metrażem, dlatego powinien być urządzony w ergonomiczny sposób. Dobrym rozwiązaniem będzie parasol na balkon wyposażony w elementy konstrukcyjne wpływające na jego funkcjonalność. Na niewielkiej przestrzeni sprawdzi się model łamany z możliwością ustawienia czaszy pod dowolnym kątem. Wybierając parasol na balkon, warto też zwrócić uwagę na to, aby nie był zbyt ciężki i duży, gdyż to może powodować problem z jego montażem i przechowaniem.

Parasol na taras – jaki będzie najlepszy?

Tarasy są zwykle bardziej przestronne niż balkony, dlatego można sobie pozwolić na większą swobodę w zaaranżowaniu strefy wypoczynkowej. Jeżeli dysponujesz sporą przestrzenią, możesz się pokusić o zakup nowoczesnego parasola na taras z systemem LED. To model o klasycznej konstrukcji wyposażony w panele solarne, dzięki czemu nie musisz podłączać go do sieci, żeby korzystać z oświetlenia. Mając taki parasol na taras nawet w deszczowy, letni wieczór będziesz mógł się odprężyć na świeżym powietrzu lub spędzić miło czas z przyjaciółmi.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej