Wybieramy taczkę ogrodową – na co zwracać uwagę?

Taczki ogrodowe to praktyczne akcesoria, które powinny znaleźć się w każdym zadbanym ogrodzie. Ułatwiają bowiem prowadzenie większości prac ogrodowych oraz transportowanie narzędzi. Dzięki nim nie musimy już przenosić ciężkich przedmiarów ręcznie, tylko wygodnie przewieźć je we wnętrzu taczki. Aby jednak taczka ogrodowa właściwie spełniała swoją rolę, powinna być odpowiednio wybrana. Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując taczkę ogrodową?

Taczki ogrodowe a taczki budowlane – czym się od siebie różnią?

Taczki zasadniczo możemy podzielić na budowlane i ogrodowe. Taczki budowlane, ze względu na konieczność przewożenia w nich ciężkich materiałów i narzędzi budowlanych, z reguły wykonane są z solidniejszych i bardziej odpornych na uszkodzenie materiałów.

Taczki ogrodowe, które z reguły wykorzystujemy do prowadzenia lekkich prac porządkowych, posiadają natomiast lżejszą konstrukcję. Ich lekkość wpływa także na wygodę prowadzenia. Taczki ogrodowe są bowiem zwrotne oraz wygodne w prowadzeniu. Nie przysparza problemów także ich przenoszenie. Jeśli więc potrzebujemy taczki do prac porządkowych w ogrodzie, transportu ziemi, narzędzi lub roślin, lekkie i zwrotne taczki ogrodowe będą dobrym wyborem.

Wybór taczki ogrodowej nie jest tak łatwe, jak można by się spodziewać. Warto zwrócić uwagę na wiele czynników.
Wybieramy taczkę ogrodową – na co zwracać uwagę?

Koła w taczce ogrodowej – plastikowe czy pneumatyczne?

Taczki ogrodowe wyposażone mogą być w jedno lub dwa koła. Najczęściej w taczkach przeznaczonych do ogrodu spotyka się felgi kół wykonane z tworzyw sztucznych lub z plastiku. Taka konstrukcja w zupełności bowiem wystarczy, aby taczkę dobrze się prowadziło, a jej koła utrzymały ciężar załadunku.

Jeśli natomiast potrzebujemy taczki wyposażonej w bardziej wytrzymałe koła, zainwestujemy w nieco droższą wersję wyposażoną w koła pneumatyczne. Doskonale sprawdzą się one bowiem do prowadzenia taczki po różnych rodzajach terenu, także tych kamienistych oraz będą odporniejsze na uszkodzenia.

Taczki ogrodowe – materiał wykonania i pojemność

W sprzedaży najczęściej spotykane są taczki ogrodowe wykonane z lekkiego tworzywa sztucznego lub aluminium. Są one bowiem zarówno lekkie, jak i odporne na uszkodzenia. Decydując się na zakup taczki wykonanej z aluminium nie powinniśmy jednak obciążać jej zbyt mocno, gdyż aluminium jest materiałem, który pod wpływem zbyt dużego ciężaru może się niestety odkształcać.

Wybierając taczki ogrodowe w TwojPasaz.pl powinniśmy kierować się także ich ładownością. W sprzedaży dostępne są bowiem zarówno modele płytkie, przeznaczone do przewożenia niewielkich ilości drobnych przedmiotów, jak i taczki ogrodowe głębokie, w które zmieszczą się także przedmioty o większym gabarycie. W zależności od naszych potrzeb powinniśmy zdecydować się wiec na mniejszą lub większą taczkę ogrodową.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny