Ostatnie lata – które w dużej mierze spędziliśmy zamknięci w domach ze względu na szalejącą pandemię – pokazały, jak istotne jest dla człowieka obcowanie z naturą i świeżym powietrzem. Sprzedaż domów z ogrodem lub chociażby ogródków działkowych poszybowała w górę. Nowe osiedla domów jednorodzinnych i szeregowych wyrastają jak grzyby po deszczu.

Czy każdy z nas może pozwolić sobie na wymarzony dom z ogrodem? Jak pokazuje Dom100.eu – deweloper z Gliwic, dom z ogrodem wcale nie musi być droższy niż nowe mieszkanie.

Nowe inwestycje mieszkaniowe – aktualne ceny

Inflacja rośnie, a wraz z nią – ceny mieszkań i domów. Aktualnie niezwykle trudno jest operować konkretnymi kwotami za metr nowego mieszkania od dewelopera. W Gliwicach należy się obecnie liczyć z kosztami rzędu 6500–7000 zł za m2 w nowym budownictwie, w zależności od lokalizacji inwestycji. Podobnie kształtują się ceny w pobliskim Zabrzu. Zdaniem wielu ekspertów ceny nieruchomości nie zatrzymają się na tym pułapie – wkrótce czekają nas kolejne podwyżki.

Do kosztu nabycia nieruchomości należy doliczyć wszystkie wydatki związane z jej wykończeniem. Chociaż to, ile ostatecznie zapłacimy za doprowadzenie mieszkania do stanu gotowego, w ogromnej mierze zależy od naszych decyzji w kwestii dobranych materiałów i sprzętów, to jednemu nie da się zaprzeczyć: ceny wszystkich materiałów poszły w górę, a inflacja spowodowała też, że fachowcy liczą sobie coraz więcej za swoje usługi. Bez względu na to, czy w naszej kuchni stanie designerska lodówka, czy budżetowy model rodzimej marki, na wielu pracach niestety nie uda nam się zaoszczędzić.

Dom czy mieszkanie?

Czy wobec tego warto zwrócić uwagę na nowe domy w Gliwicach i okolicach? Zdecydowanie! Nowoczesne domy są budowane w energooszczędny i funkcjonalny sposób, dzięki czemu na przestrzeni kilku lat możemy zauważyć realne oszczędności w rachunkach i kosztach utrzymania nieruchomości. Dla przykładu Osiedle Pyskowice 2, położone w doskonale skomunikowanych z aglomeracją Pyskowicach, jest wykonane w podwyższonym standardzie deweloperskim, co oznacza, że na starcie otrzymujemy wysoką jakość instalacji, wylewek, tynków oraz ogrodzenia, które posłużą nam przez wiele lat. Metraż domu pozwala na etapowe wykańczanie powierzchni dopasowane do możliwości naszego budżetu.

Jak wyglądają koszty przykładowego domu w tej inwestycji dewelopera z Gliwic? Na Osiedlu Pyskowice 2 ceny nieruchomości rozpoczynają się już od 495 000 zł. Za tę cenę w Gliwicach i Zabrzu moglibyśmy nabyć kilkudziesięciometrowe mieszkanie, w którym czeka nas co najwyżej balkon z widokiem na osiedle. Zabraknie nam też miejsca na pomieszczenie gospodarcze, spiżarnię czy dodatkową przestrzeń do przechowywania, nie mówiąc o bezpośrednim kontakcie z naturą we własnym ogrodzie.

Czy możliwe jest kupno domu z ogrodem za taką cenę, jaką zapłacilibyśmy za mieszkanie? Jak mogliśmy się przekonać, taka wizja zdecydowanie nie musi być marzeniem ściętej głowy. Wybierając dom, zyskujemy bezcenny skarb, jakim jest własna przestrzeń w ogrodzie – to wspaniała inwestycja w naszą rodzinę i jej szczęście!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej