Z tego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę, poszukując mieszkania w stolicy Polski. Zobacz, o czym musisz pamiętać, kupując lokal w Warszawie.

Mieszkania w Warszawie – wygląd lokalu i budynku

Na portalach z ogłoszeniami, takich jak https://adresowo.pl/mieszkania/warszawa/, znajdziesz duży wybór ofert lokali w różnych cenach i lokalizacjach. Bez względu na to, czy szukasz mieszkania na rynku wtórnym, czy też pierwotnym, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim oglądając lokum, sprawdź nie tylko samo mieszkanie, ale również budynek. Zobacz, jak prezentuje się on z zewnątrz oraz w środku. Obejrzyj elewację, klatkę schodową, stan wind, a także zwróć uwagę na okolicę czy odległość od stacji metra. Sprawdź też stan instalacji, zwłaszcza, gdy interesuje Cię lokum z rynku wtórnego.

Bardzo ważną kwestią jest wielkość i rozkład samego mieszkania. Pamiętaj przy tym, że „mieszkanie mieszkaniu nierówne”. Nawet pozornie atrakcyjne, czyli duże mieszkanie może się bowiem okazać niekorzystnie usytuowane albo w bardzo złym stanie technicznym. Co z tego, że zakupisz pozornie atrakcyjny, duży lokal, jeśli ma on ślepą kuchnię i takie ułożenie, że przez większą część dnia jest bardzo ciemne albo znajduje się  przy windzie, przez co bywa w nim bardzo głośno.

Pamiętaj także, że mieszkanie powinno być dostosowane do Ciebie i Twojej rodziny. Najlepiej, aby każde dziecko miało własny pokój, jednakże rzecz jasna nie zawsze jest to możliwe, głównie ze względów finansowych. Jeśli jeszcze nie masz dzieci, ale planujesz założyć w przyszłości rodzinę, zastanów się, czy już teraz nie chcesz zakupić mieszkania dostosowanego do tego typu planów.

Lokalizacja mieszkania

Bardzo ważną kwestią jest lokalizacja mieszkania. Warszawa to ogromne miasto, w którym dojazd z jednego końca na drugi może zająć bardzo dużo czasu, zwłaszcza w godzinach szczytu. Jeśli zatem zależy Ci, aby szybko i sprawnie dostać się do centrum, wybierz lokum znajdujące się w pobliżu metra lub przynajmniej linii tramwajowych. Korzystając z tych środków transportu, znacząco ograniczysz stanie w korkach i szybciej dotrzesz do pracy lub domu.

Istotne jest również otoczenie mieszkania. Sprawdź, czy w pobliżu osiedla znajduje się dobra infrastruktura obejmująca sklepy spożywcze i innego rodzaju, przychodnie, gabinety lekarzy, szkoły, przedszkola i żłobki. To placówki, które są bardzo ważne w codziennym życiu. Jeśli nie chcesz tracić czasu na długie dojazdy i stanie w korkach, sprawdź, czy w pobliżu lokalu, który Cię interesuje, znajduje się tak rozbudowana infrastruktura.

Cena mieszkania

Mieszkania w stolicy nie należą niestety do tanich. Zawsze jednak możesz szukać okazji. Na portalach ogłoszeniowych możesz bowiem znaleźć ogłoszenia od osób, które np. pilnie potrzebują pieniędzy i są zdecydowane sprzedać mieszkanie taniej, byleby tylko zrobić to jak najszybciej.

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny