Bezpieczeństwo przede wszystkim

Blokady rodzicielskie, a także regularne stosowanie programów antywirusowych to fundament cyberbezpieczeństwa. Bardzo ważne jest również zdobycie wiedzy na temat tego, jak generować silne i trudne do złamania hasła oraz czego w internecie po prostu najlepiej nie robić. Każdy członek rodziny używać może wirtualnego świata do innych celów - nauka, rozrywka, komunikacja ze znajomymi, zakupy. Prawda jest jednak taka, że każde z tych działań może narazić naszą rodzinę na poważne niebezpieczeństwo. Priorytetem w zabezpieczeniu danych powinny być zwłaszcza informacje dotyczące płatności bankowych.

W tym miejscu warto zadać pytanie - VPN co to takiego (odpowiedź na: https://surfshark.com/pl/)? Wirtualna sieć prywatna, czyli VPN to rozwiązanie, które będzie doskonałym wsparciem dla programów antywirusowych i nie tylko. Narzędzie to może się przydać zwłaszcza wtedy, jeśli posiadasz dość liczną rodzinę, która codziennie korzysta z internetu. VPN zagwarantuje im bezpieczeństwo w sieci, bazująca na maskowaniu adresu IP. W dużym uproszczeniu pozwoli to stać się w internecie praktycznie niewidzialnym, przez co użytkownik nie będzie już śledzony przez usługodawcę internetu i reklamodawców. Zniknie więc problem wyświetlania się natarczywych reklam.

VPN to również zaawansowane szyfrowanie każdego połączenia internetowego. Nasza historia przeglądania, hasła, korespondencja mailowa czy pliki cookie staną się zamaskowane i bezpieczne. Tego rozwiązania można używać zarówno w domu, jak i podczas wakacji czy długich podróży. Ta niewielka inwestycja zapewnić może komfort użytkowania internetu, co w dzisiejszych czasach jest ogromną wartością. Każdego roku miliony osób na całym świecie pada ofiarą cyberprzestępców. Wykradane są dane osobowe, dane płatnicze, intymne rozmowy. W skrajnych przypadkach ludzie tracą nawet dorobek całego życia.

VPN kontra hakerzy - jaką usługę wybrać?

VPN to potężna blokada, która uniemożliwia hakerom atak na użytkownika sieci. Nawet, jeśli uda mu się uzyskać dostęp do danego IP, to wszelkie dane będą tak zaszyfrowane, że nie będzie on w stanie ich odczytać. Przeszłością staną się zatem oszustwa za pośrednictwem poczty elektronicznej, phishing czy instalacja szkodliwego oprogramowania na naszym urządzeniu. Pamiętaj, że nawet względnie bezpieczne strony www czy dobrze zabezpieczone aplikacje mogą paść ofiarę cyberprzestępców - warto więc dmuchać na zimne.

Wybranie odpowiedniej usługi VPN może zająć trochę czasu. Ważne jest, aby dany VPN dało się zainstalować na różnych urządzeniach. W poszczególnych ofertach znajdziesz informacje o subskrypcjach dla wielu urządzeń lub o subskrybcjach indywidualnych. Jeśli członkowie Twojej rodziny posługują się komputerem, telefonem i np. tabletem, to dobrze by było zadbać o bezpieczeństwo każdego z tych urządzeń.

Na rynku istnieją również darmowe aplikacje VPN, choć z wielu względów znacznie lepiej zainwestować w usługi renomowanego dostawcy. Wielu z nich oferuje swoim klientom darmowy okres testowy, dzięki któremu można zweryfikować czy dany VPN rzeczywiście odpowiada naszym potrzebom. VPN powinien być również łatwy w użyciu i na tyle intuicyjny, aby każdy członek rodziny poradził sobie z jego obsługą. Przed inwestycją dobrze jest zatem sprawdzić, jak wygląda interfejs aplikacji i jakie konkretnie rozszerzone funkcje ona oferuje. Bezpieczeństwo w świecie - zwłaszcza dzisiaj - to coś, na czym nie warto oszczędzać.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny