Zwolnienie lekarskie online — L4 przez internet w kilka minut!

Zwolnienie online — czy jest legalne?

Wiele osób zastanawia się, czy zwolnienia lekarskie online są uznawane przez pracodawców oraz przez ZUS. Warto więc rozwiązać tę wątpliwość od razu. Elektroniczne zwolnienie działa dokładnie tak samo, jak takie, które otrzymuje się bezpośrednio w gabinecie lekarskim. Ma ono moc prawną, o czym mówi ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa z dnia 25 czerwca 1999 roku.

Warto dodać, że obecnie L4 obowiązuje jedynie w formie e-zwolnienia. Zwolnienie online wystawiane jest więc zarówno podczas konsultacji online, jak i przy wizycie stacjonarnej, bezpośrednio w gabinecie lekarza. L4 zostaje bowiem zapisane na Internetowym Koncie Pacjenta.

Jak otrzymać elektroniczne zwolnienie lekarskie?

Zwolnienie lekarskie (sprawdź na: https://telemedi.com/pl/zwolnienie-online-l4-przez-internet) można otrzymać w przypadku czasowej niezdolności do wykonywania obowiązków zawodowych. Mówiąc dokładniej, dotyczy to między innymi wszelkich chorób, wypadków, obecności na badaniach, a także dolegliwości związanych z ciążą. Pozostaje więc tylko pytanie, jak otrzymać L4 online?

W celu uzyskania zwolnienia lekarskiego wystarczy zapisać się na internetową wizytę u specjalisty. Jej forma i przebieg może różnić się w zależności od powodu, z którego chcemy uzyskać zwolnienie. Najczęściej jest to po prostu konsultacja lekarska online, podczas której lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, a następnie wystawia zwolnienie lekarskie online.

Zwolnienie online — zalety

Obecnie coraz więcej osób wybiera zwolnienie online. I nie ma w tym zresztą nic dziwnego, ponieważ rozwiązanie to zapewnia wiele korzyści. Przede wszystkim, jest to sposób, który pozwala zaoszczędzić ogromną ilość czasu. Nie trzeba nigdzie dojeżdżać, ani czekać w kolejkach. Wszystko załatwia się w dosłownie kilka minut. To niezwykle komfortowe, szczególnie gdy przyczyną wystąpienia o zwolnienie jest nagła choroba.

W takim zwolnieniu lekarskim nie musimy się też martwić o załatwianie żadnych formalności. Wszystko działa tu bowiem poprzez doskonale skoordynowany system. Zwolnienie online automatycznie trafia do pracodawcy i ZUS-u.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny