Biała podłoga

Mieszkanie i biała podłoga - zalety

Pozorne powiększenie i rozjaśnienie pomieszczenia

Białe panele potrafią zarobić duże wrażenie w mieszkaniu. Rozświetlają i optycznie powiększają pomieszczenie ponieważ odbijają dużą ilość światła z każdego kierunku. Zatem naturalne zastosowanie znajdą w niewielkich mieszkaniach gdzie pomogą stworzyć komfortową przestrzeń do życia.

Łatwość w dobraniu stylów i kolorów

Wybór białej podłogi pozwala na swobodne projektowanie przestrzeni. Łatwo jest połączyć ją z różnymi stylami aranżacji wnętrz, ale także różnymi kolorami. Możliwości aranżacyjne stają się niemal nieograniczone, co za tym idzie łatwo jest przeprowadzić zmianę wyglądu pomieszczeń bez wymiany podłogi. Łatwo dojść do wniosku iż jest to wybór ponadczasowy.

Schludnie pomieszczenie

Często mówi się, że białą podłogę łatwo jest zabrudzić. Należy przyznać, że kurz staje się o wiele mniej widoczny niż na ciemnych panelach. Zatem można śmiało stwierdzić, że pod kątem brudzenia się taka podłoga ma same zalety.

Bez względu na kolor podłogi czy to biały czy ciemny utrzymanie jej w czystości nie nastręcza problemów. Ponad to biała podłoga dłużej wygląda elegancko i świeżo. Dodatkowo warto odnotować, że mniej widoczne są zarysowania wynikające z codziennego użytkowania podłogi.

Biała podłoga – jak wybrać

Rodzaj podłogi to kluczowa sprawa podczas jej wyboru. W przeciwieństwie do bardzo trudnych w utrzymaniu jasnych wykładzin, białe panele podłogowe lub płytki ceramiczne okażą się o wiele bardziej praktyczne.

Do stylu nowoczesnego łatwo jest dopasować jasne panele podłogowe. Dla przykładu możemy zaproponować Dąb Bielony z kolekcji Natural Gloss lub Dąb Syberyjski z kolekcji De Lux – te rozświetlone podłogi świetnie sprawdzą się także w stylu minimalistycznym lub klasycznym. Z kolei tym, którzy chcą zainspirować się stylami skandynawskim, angielskim czy prowansalskim polecamy panele podłogowe z kolekcji Smart – Dąb Barry oraz Dąb Polarny.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej