Aranżując obejście domu pragniemy, aby było ono nie tylko estetyczne i zgodne z najnowszymi trendami, ale również przede wszystkim funkcjonalne. To właśnie ta ostatnia cecha sprawia, że ten fragment budynku będzie doskonale sprawdzał się przez wiele lat. Coraz większą popularnością cieszą się daszki nad drzwi, które sprawiają, że fasada domu wygląda bardziej nowocześnie. Daszek doskonale chroni również przed słońcem, deszczem i innymi zjawiskami pogodowymi. Więcej informacji o daszkach na stronie https://arctom.pl/pl

Czym jest daszek z poliwęglanu?

Poliwęglan to zdecydowanie najbardziej powszechny i funkcjonalny materiał, który jest stosowany do produkcji różnego rodzaju daszków: nad drzwi lub daszków na balkon. Można go również wykorzystać jako zadaszenie tarasów. Daszek nad drzwi to element wyposażenia, który montowany jest do elewacji, a jego zadaniem jest ochrona domowników przed niekorzystnymi warunkami: słońcem, deszczem, wiatrem, gradem. Daszek z poliwęglanu oczywiście może pełnić także funkcje estetyczne.

Daszek nad drzwi – dlaczego z poliwęglanu?

Wybór daszku z poliwęglanu jest bardzo dobrym rozwiązaniem, głównie ze względu na cenę, lekkość, elastyczność, ale również prostotę montażu. W przeciwieństwie do cięższych daszków np. ze szkła hartowanego poliwęglan jest materiałem znacznie bezpieczniejszym i bardziej komfortowym w użyciu. Daszki poliwęglanowe mogą przybierać różne formy, kształty, mogą być bez problemu dopasowane do bryły domu. Poliwęglan jest również doskonale odporny na upływ czasu, uszkodzenia.

Główne zalety daszków nad drzwi

Decydując się na zakup daszka nad drzwi warto kierować się przede wszystkim doświadczeniem dostawcy, szerokością oferty, możliwością dopasowania odpowiedniego modelu. Choć cena jest ważna, to nie powinna być jedynym kryterium wyboru. Wśród najważniejszych zalet daszków nad drzwi można wymienić:

- nowoczesność samego rozwiązania,
- skuteczność ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi,
- skuteczna ochrona drzwi przed warunkami,
- możliwość podtrzymania gwarancji na drzwi zewnętrzne,
- trwałość materiału, odporność na zmianę kształtu, promieniowanie UV,
- ochrona roślin, które znajdują się przy drzwiach,
- znaczące zwiększenie estetyki budynku,
- prostota montażu,
- łatwość utrzymania czystości,
- łatwość dopasowania daszku do materiału elewacyjnego, oświetlenia, otoczenia.

Warto zwrócić uwagę, że dobrze dobrany i prawidłowo zamontowany daszek nad drzwi będzie nam służył latami, nie wymagając przy tym szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Montaż daszku znacząco podniesie komfort użytkowania domu oraz pozwoli na komfortowe odprowadzanie wody poza obręb drzwi zewnętrznych. Otwierając drzwi nie będziemy więc przejmować się padającym deszczem lub mocno przygrzewającym słońcem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej