Drewniane domy są eko

Drewniane domy są wskazywane także jako znacznie bardziej ekologiczne i bezpieczniejsze zarówno dla środowiska, jak również dla osób, które będą w nich przebywać. Drewno bowiem jako materiał naturalny zapewnia znacznie lepsze warunki pobytu niż domy murowane. Przede wszystkim ma bardzo dobre właściwości, jak chodzi o utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz budynku. Ponadto drewno samo w sobie jest materiałem niezwykle estetycznym, dlatego też nie ma konieczności dodatkowego wykończenia, tak samo wnętrz, jak i elewacji zewnętrznej. To niezwykle istotne aspekty podczas budowania wymarzonej przestrzeni dla siebie.

Koszty budowy domów z drewna

Budowa domów z drewna to także często o wiele niższe niż w przypadku domów murowanych koszty. Konstrukcje drewniane nie wymagają często tak potężnych fundamentów, jak w przypadku domów murowanych, co także wpływa na obniżenie ogólnej ceny postawienia takiego domu. Domy z drewna stawia się znacznie szybciej coraz częściej bowiem wykorzystuje się do tego gotowe elementy drewniane, które na placu budowy są jedynie składane. W zależności od zastosowanej technologii budowy domu z drewna mogą one być postawione nawet w kilka dni, co z pewnością wpływa na obniżenie kosztów, ponieważ sam koszt zatrudnienia ekipy do postawienia domu będzie o wiele niższy. Tutaj najtańsze zazwyczaj są domy wykonane w technologii szkieletowej. Na plac budowy dostarczane są sporej wielkości elementy, nawet całe ściany, które są jedynie łączone we wskazaną konstrukcję.

Estetyczne i dopasowane do otoczenia

Wielu właścicieli domów drewnianych potwierdza także, iż zdecydowali się na ich budowę z powodów estetycznych. Zwłaszcza, jeśli chodzi o takie budynki jak domki letniskowe, to w znacznej większości są to właśnie domki drewniane. Na pewno o wiele lepiej prezentują się one w otoczeniu roślinności na działce rekreacyjnej, stanowią jednocześnie ciekawy element dekoracyjny. Ponadto często poza domkami na działkach stawiane są altany drewniane, które doskonale dopasowują się do wyglądu domków drewnianych. Obecnie bez problemu można znaleźć firmy, które przedstawiają propozycje gotowych domów z drewna. Takie gotowe domy z drewna to dla inwestora niższy koszt, ponieważ nie muszą płacić za wykonanie indywidualnego projektu. Ponadto bez problemu mogą otrzymać domek już gotowy, a nie czekać na jego wykonanie. Zazwyczaj firmy zajmujące się produkcją domków z drewna umożliwiają także zamówienie usługi ich montażu, jeśli ktoś samodzielnie nie jest w stanie tego dokonać. Dotyczy to przede wszystkim domków letniskowych, które ze względu na niewielkie wymiary często są oferowane jako produkty do samodzielnego złożenia.

Trwałość na wiele lat

Domki drewniane mogą być tak samo trwałe jak domki murowane, pod warunkiem ich odpowiedniego zabezpieczenia. Ważne jest zabezpieczenie zarówno materiału służącego do wykonanie elementów domku jak również całej konstrukcji po jej zestawieniu. Obecnie jednak nie ma z tym większego problemu, na rynku jest bardzo wiele specjalistycznych środków, które ułatwiają wykonanie prac i zapewniają odpowiednią ochronę. Warto stosować środki polecane przez producentów domków, ich dobór powinien być uzależniony na przykład od rodzaju zastosowanego do budowy danego domku drewna czy też miejsca w którym ma być ustawiony. Jeśli domek ma być narażony na skrajne warunki pogodowe, wówczas powinno się zastosować lepsze środki ochrony drewna, by użytkowanie mogło odbywać się przez długi czas.

Producent domków letniskowych - https://kupdomekletniskowy.pl

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej