Abonament na fotowoltaikę

Dobry czas na inwestycję w fotowoltaikę

W ostatnim czasie dużo słyszymy na temat rosnących cen prądu. Spółki energetyczne walczą o podwyżki dla gospodarstw domowych. Główni dostawcy prądu chcą by opłaty były nawet o 30% wyższe niż w 2018 roku. Na razie rząd zapowiedział, że podwyżek nie będzie, ale jak długo ceny prądu będą zamrożone? Tego nie wiemy. Pewne jest natomiast, że prędzej czy później do nich dojdzie. Według ekspertów w najbliższym dziesięcioleciu podwyżka ma wynieść względem obecnej ceny nawet kilkanaście procent.

Fotowoltaika

Fotowoltaika w abonamencie - jak to działa?

Fotowoltaika na abonament jest korzystnym rozwiązaniem dla osób nieposiadających wystarczającej ilości gotówki. Właściciel spłaca swoją instalację w comiesięcznych ratach, które zazwyczaj są odpowiednikiem wcześniej płaconych rachunków, dzięki czemu dla Klienta zmiana jest praktycznie nieodczuwalna. Dzisiejsza rata za abonament może równać się rachunkowi za prąd, ale za 2-3 lata kiedy wzrosną ceny, będzie ona dużo niższa niż opłaty za energię. Dodatkowo od 2019 roku możesz odliczyć koszt instalacji fotowoltaicznej od podatku, dzięki temu inwestycja zwróci się jeszcze szybciej.

Fotowoltaika z najtańszym finansowaniem od Columbus Energy

Oferta finansowania w Columbus Energy jest dużo korzystniejsza od indywidualnego kredytu w banku. A od 1 marca do 30 września 2019 r. jest jeszcze taniej! Razem z CréditAgricole lider rynku domowej fotowoltaiki oferuje najtańszą, celową pożyczkę na rynku. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli całkowity koszt kredytu ponoszony przez Klienta to w skali roku jedynie 4,49%. Jest to bezkonkurencyjna oferta jeśli chodzi o kredyt ratalny z przeznaczeniem na zakup instalacji fotowoltaicznej. Co więcej, wysokość abonamentu w Columbus Energy ustalana jest indywidualnie, dzięki czemu rata dopasowana  jest do wymagań i możliwości inwestora.

Opłata abonamentowa zależy od wkładu własnego (który nie jest obowiązkowy) oraz okresu finansowania, który może wynosić maksymalnie 10 lat. Raty nie ulegają waloryzacji, to znaczy, że są stałe przez cały okres spłaty, dzięki temu masz pewność, że twoja rata nigdy nie wzrośnie, nawet o złotówkę.

Teraz inwestycja w panele fotowoltaiczne jest jeszcze bardziej opłacalna, a to za sprawą najtańszego na rynku finansowania od Columbus Energy. Nie czekaj aż Twoje rachunki Cię przerosną, zacznij oszczędzać już dziś!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej