Zanim kupisz mieszkanie na mieszkanie.pl, musisz zadać sobie kilka ważnych pytań. Decyzja o zakupie nieruchomości nie powinna być podejmowana pochopnie. Jeżeli nie wiesz, jakie czynniki są ważne przy wyborze mieszkania, koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami!

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Wiele osób przed zakupem wymarzonego M zadaje sobie pytanie, czy wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie, ma swoje wady i zalety. Podstawową różnicą pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym jest oczywiście cena. Nieruchomości z rynku wtórnego można zwykle kupić o wiele taniej niż mieszkania z rynku pierwotnego. Dodatkowo kupując mieszkanie z rynku wtórnego, masz możliwość negocjacji ceny. Oprócz tego mieszkania z rynku wtórnego najczęściej są już wyposażone i umeblowane, dzięki czemu można się do nich wprowadzić właściwie od razu po zakupie. Z kolei mieszkanie z rynku pierwotnego możesz wyposażyć i umeblować zgodnie z Twoimi upodobaniami, jednak warto pamiętać, że często zajmuje to sporo czasu.

Lokalizacja – ważne kryterium wyboru mieszkania

Lokalizacja jest bardzo ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania. Warto pamiętać, że mieszkania w centrum miasta są zwykle droższe niż nieruchomości zlokalizowane na jego obrzeżach. Wygodnym rozwiązaniem jest zakup mieszkania w pobliżu sklepów, punktów usługowych i ośrodka zdrowia. Zwróć też uwagę na łatwy dojazd z mieszkania do Twojej pracy, szkoły czy uczelni.

Wybierz odpowiedni metraż

Metraż to kolejna ważna rzecz, o której warto pamiętać przy zakupie mieszkania. Wygodnym i zazwyczaj wystarczającym rozwiązaniem dla singla lub pary jest kawalerka. Z kolei dla rodziny z dziećmi idealną propozycją jest zakup mieszkania o dużym metrażu i większej liczbie pokoi.

Zwróć uwagę na cenę mieszkania

Ważnym kryterium podczas zakupu mieszkania jest również jego cena. Może się ona różnić w zależności od metrażu, standardu wykończenia i lokalizacji mieszkania. Warto wybrać mieszkanie w cenie dostosowanej do Twoich możliwości finansowych. Przed zakupem zwróć też uwagę na wysokość opłat za czynsz i media.

Wybór wymarzonego mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Przed podjęciem decyzji należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Powyższe wskazówki z pewnością ułatwią Ci zakup nieruchomości.

undefined

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej