Jak wybrać kredyt hipoteczny?
Zastanawiasz się, jak wybrać kredyt hipoteczny? Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście porównanie ofert. Łatwo można to uczynić poprzez rankingi kredytów hipotecznych, które są dostępne w internecie.
- Kredyt mieszkaniowy – korzystanie z rankingów kredytów
- Co należy wiedzieć, zanim dojdzie do zawarcia umowy kredytu?
- Co to jest wkład własny? Czy jest potrzebny, aby dostać kredyt hipoteczny?
- Czy rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu ma znaczenie?
Planujesz kupić mieszkanie? Szukasz dla siebie najbardziej opłacalnego kredytu hipotecznego? Nie jesteś pewny, który bank ma dla Ciebie najlepszą ofertę i czy kredyt mieszkaniowy przez telefon jest już możliwy? Sprawdź na: www.direct.money.pl/kredyty-hipoteczne. Jeśli nie chcesz korzystać z usług doradcy, już teraz możesz szybko porównać oferty online! Wystarczy wybrać polecany ranking kredytów.
Kredyt mieszkaniowy – korzystanie z rankingów kredytów
Ranking kredytów hipotecznych to najlepsza opcja, która szybko porówna oferty interesujących Cię banków i pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla Ciebie. Tego rodzaju porównywarka kredytów jest bardzo prosta w użyciu. Wystarczy w odpowiednim oknie wpisać interesującą Cię kwotę kredytu oraz wskazać okres kredytowania, czyli czas, przez jaki chcesz ten kredyt hipoteczny spłacać. Odpowiedni ranking hipoteczny podaje takie informacje, jak oprocentowanie kredytu, wysokość miesięcznej raty, a także ewentualne prowizje, które niektóre banki wymagają za udzielenie pożyczki. Pamiętaj, że sprawdzając oferty, należy zwrócić szczególną uwagę na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, w skrócie RRSO. Ta wartość da Ci informację, ile faktycznie będzie kosztował dany kredyt. Im wyższe oprocentowanie, tym więcej zainteresowany płaci za kredyt hipoteczny.
Rankingi kredytów pokażą Ci, w którym banku aktualnie jest najtańszy kredyt hipoteczny. To także świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą kontaktować się z pośrednikami kredytu hipotecznego. Bez względu na to, czy planujesz zakup działki budowlanej, czy mieszkanie należące do spółdzielni mieszkaniowej, przeznaczyć kredyt hipoteczny możesz na każdy rodzaj lokalu. Chcesz wziąć kredyt hipoteczny? Już teraz skorzystaj z kalkulatora i sprawdź ranking kredytów hipotecznych. Następnie wybierz najkorzystniejszą ofertę, która spełnia Twoje oczekiwania!
Co należy wiedzieć, zanim dojdzie do zawarcia umowy kredytu?
Teraz kredyt mieszkaniowy przez telefon można uzyskać w niektórych bankach. Zanim jednak dojdzie do zawarcia umowy kredytu, w pierwszej kolejności interesujący Cię bank sprawdzi informacje na temat zdolności kredytowej. Przy kredycie hipotecznym ważny jest także wkład własny. Większość banków wymaga wkładu w wysokości 20%, a niektórym wystarczy 10%. W tym drugim przypadku trzeba jednak nierzadko spełniać pewne wymagania, o których bank informuje w swojej ofercie.
Co to jest wkład własny? Czy jest potrzebny, aby dostać kredyt hipoteczny?
Wkład własny jest wymagany dziś przez każdy bank. Jak już wspominaliśmy, z reguły wkład własny wynosi 20% wartości mieszkania. W niektórych przypadkach banki umożliwiają na 10%, ale tylko po spełnieniu pewnych warunków. 10% wkładu własnego na tę chwilę przyjmowany jest między innymi w mBanku, Santander Bank Polska, Banku Pekao, PKO BP, Alior Bank, Banku Millennium czy Credit Agricole. 20% natomiast w 2021 roku wymaga Ing Bank Śląski, BNP Paribas, Bank Pocztowy, Citi Handlowy czy BOŚ Bank. Dane te mogą zmieniać się w zależności od aktualnej oferty, dlatego zawsze warto je na bieżąco sprawdzać.
Czy rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu ma znaczenie?
Pamiętaj, że wkład własny nie może być brany z pożyczki czy innych kredytów. Jest to spowodowane głównie tym, że taka forma pożyczki negatywnie wpływa na zdolność kredytową. Najlepiej finanse tego rodzaju pobierać z gotówki samodzielnie zgromadzonej, na przykład na koncie oszczędnościowym lub z darowizny, którą otrzymuje się od innej osoby. Jeśli decydujesz się na kredyt na budowę domu, bank może przyjść wkład własny w formie wartości działki, na której planujesz budowę. Ważna jest również rzeczywista roczna stopa oprocentowania, od której tak naprawdę zależy całkowity koszt kredytu. Zanim więc zaakceptujesz propozycję na udzielenie kredytu, upewnij się, czy w umowie kredytowej nie ma niekorzystnych zapisów, przez które całkowita kwota kredytu mogłaby okazać się zbyt wysoka. Bardzo często kredyty hipoteczne zamykane są szybciej, niż wynika to z początkowego harmonogramu spłaty kredytu. Wiele jednak zależy od kwoty kredytu, bo może się okazać, że jeżeli ktoś będzie chciał otrzymać kredyt hipoteczny przy niskim wkładzie, będzie musiał zgodzić się na wyższe oprocentowanie, co może wydłużyć spłatę kredytu mieszkaniowego przez wysoką ratę.
Z takim kredytem mieszkaniowym można oczywiście sobie poradzić, bo za jakiś czas będzie można dokonać porównania aktualnej oferty banku z tym, co pojawiło się w trakcie spłaty kredytu. Przeniesienie kredytu wiąże się często z kosztami, jednak są one nieodczuwalne podczas całego okresu spłaty. Może to natomiast przełożyć się na to, że pożyczka hipoteczna będzie korzystniejsza. Dlatego też nie należy przywiązywać się do jednej pożyczki hipotecznej, nawet jeżeli całkowity koszt kredytu hipotecznego wydaje się na akceptowalnym poziomie.
artykuł sponsorowany