Jak działają kawiarki elektryczne?

Przygotowanie kawy w kawiarce elektrycznej w zasadzie niczym się nie różni od przygotowania jej w tradycyjnej kawiarce, a podczas całego procesu czeka na nas jedynie kilka udogodnień. Kawiarki elektryczne są zbudowane w ten sam sposób, jeśli chodzi o samą konstrukcję urządzenia: jest podstawa, która służy za pojemnik na wodę, jest pojemnik z sitkiem na kawę i górny zbiornik na zaparzaną kawę, jest też uszczelka i dodatkowe sitko. W przypadku kawiarki elektrycznej mamy jeszcze elektryczną podstawkę, która umożliwi nam podgrzanie wody. Przygotowanie kawy w kawiarce elektrycznej jest bardzo proste i nie trwa długo, dlatego bez problemu można taką kawę przygotować z rana lub w podróży. Kawiarka elektryczna jest nawet wygodniejsza w obsłudze od tradycyjnej - żeby jej użyć, potrzebujemy jedynie źródła prądu. Do samego przygotowania kawy będziemy potrzebować również gorącej wody i, rzecz jasna, kawy dobrej jakości, najlepiej z segmentu speciality. Najpierw należy napełnić dolny zbiornik wodą, a następnie wsypujemy zmieloną kawę do pojemnika z sitkiem. Następnie włączamy kawiarkę automatycznym przyciskiem, podgrzewana woda wraz ze wzrostem temperatury zamienia się w parę wodną i pod ciśnieniem przedostaje się do górnego zbiorniczka, przechodząc przez umieszczoną w sitku kawę. Voilà, kawa gotowa! Proces ten bardzo przypomina proces zaparzania tradycyjnego włoskiego espresso, czas parzenia kawy również jest zbliżony, jednak espresso zaparza się pod znacznie wyższym ciśnieniem.

Dlaczego warto postawić na kawiarkę elektryczną?

Kawiarka elektryczna istotnie ma kilka zalet, które mogą nas do niej szczególnie przekonać. Jeśli więc nie jesteśmy pewni, dlaczego warto wybrać kawiarkę elektryczną zamiast tradycyjnej, zaraz Wam podpowiemy. Przede wszystkim kawiarka elektryczna potrzebuje jedynie źródła prądu, żeby podgrzać wodę - przypomina ona zatem bardziej czajnik niż tradycyjny sprzęt kuchenny - inne kawiarki bowiem przeznaczone są do używania na kuchence gazowej, elektrycznej bądź indukcyjnej. W przypadku kawiarki elektrycznej nie potrzebujesz kuchenki, dlatego możesz ją zabrać ze sobą w podróż, szczególnie jeśli zależy Ci na dobrej jakości kawie, a istnieje ryzyko, że nie będziesz mieć stałego dostępu do kuchni. Ponadto, kawiarki elektryczne wyposażone są w automatyczny włącznik i kilka innowacji, takich jak podtrzymywanie odpowiedniej temperatury kawy przez pół godziny oraz funkcja timera, która pozwala na zaprogramowanie kawiarki tak, aby zaparzyła kawę na konkretną godzinę, na przykład zaraz przed Twoim wyjściem do pracy.

Kawiarka elektryczna jako prezent - zalety

Kawiarki elektryczne charakteryzują się nowoczesnym designem, który urzeka niemal od razu. To wyjątkowe urządzenie docenią na pewno wielbiciele eleganckich dodatków oraz stylu retro. Kawiarka elektryczna będzie doskonale wyglądać w modnie urządzonej kuchni, ale sprawdzi się także jako sprzęt w podróż, z czego szczególnie ucieszą się kawosze, którym trudno rozstać się z doskonałą kawą. Jeśli jednak kawiarka ma być prezentem dla kogoś, kto dba o estetyczny aspekt urządzeń, warto przejrzeć ofertę kawiarek i wybrać taką, która będzie pasować do stylu, w którym urządzona została kuchnia bliskiej nam osoby. Kolejną zaletą kawiarki jest fakt, że można nią obdarować wiele osób - wyśmienita kawa to rzecz tak uniwersalna i powszechnie lubiana, że z takiego prezentu ucieszy się niemal każdy - zarówno rodzic i przyjaciel, jak i szef w firmie. Co więcej, wybierając kawiarkę elektryczną, nie musisz wiedzieć, jakiego rodzaju kuchenkę ma w domu obdarowywana osoba, masz natomiast pewność, że będzie mogła z kawiarki korzystać. Polecamy do kawiarki w ramach prezentu dobrać jeszcze wysokiej jakości kawę speciality.

Kawiarki elektryczne - oferta sklepu

W sklepie internetowym swiezopalona.pl znajdziesz wiele modeli kawiarek elektrycznych, które różnią się między sobą designem oraz specyfikacją. Niektóre z nich mają bardziej nowoczesny wygląd, który będzie pasował do minimalistycznych wnętrz, inne są utrzymane w stylu retro. Niektóre z kawiarek mają funkcję timera, na co warto zwrócić uwagę. Kawiarki elektryczne różnią się także wagą - jeśli zależy Ci na tym, aby łatwo można było z kawiarką podróżować, proponujemy postawić na lżejszą kawiarkę elektryczną. Opinie o urządzeniach dostępnych w sklepie swiezopalona.pl są bardzo dobre, a sam sprzęt opatrzony jest gwarancją.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej