Kredyt konsolidacyjny – dlaczego jest popularny?
Kredyt konsolidacyjny to jedna z ofert banków, które wciąż zyskują na popularności. Wzięcie kredytu konsolidacyjnego to często ulga w spłacaniu dotychczasowych zobowiązań. Warunkiem jest jednak to, aby umowa kredytu była skrojona na nasze potrzeby – tylko wtedy taki kredyt będzie spełniał swoje funkcje.
Z tego artykułu dowiesz się:
Kredyty konsolidacyjne to szeroki wybór oferowany przez wiele banków. Popyt na ten produkt bankowy wciąż rośnie, a to dlatego, że kredyt konsolidacyjny jest wygodnym sposobem na spłatę zobowiązań (sprawdź na www.17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne). Niewątpliwą zaletą kredytu konsolidacyjnego jest to, że dzięki niemu można wyjść ze spirali zadłużenia i odzyskać płynność finansową. Jak więc wyglądają formalności w przypadku kredytu konsolidacyjnego i na czym on dokładnie polega? O tym w dalszej części artykułu.
Kredyt konsolidacyjny – co to jest?
Kredyty konsolidacyjne to takie, dzięki którym możemy spłacić wszystkie ciążące na nas zadłużenia. Taki kredyt to niższa rata spłaty zobowiązań finansowych, niż gdybyśmy mieli ratę każdego długu spłacać osobno. Co prawda wydłuża się wtedy okres kredytowania – kredyt jest rozłożony na więcej rat – ale są one w takim przypadku bardziej znośne dla naszego budżetu. Kredyt konsolidacyjny to także mniej formalności, zamiast spłaty rat w różnych instytucjach finansowych, będziemy musieli spłacać tylko jedną ratę w określonym banku, właśnie za pomocą jednego kredytu konsolidacyjnego.
A co może obejmować konsolidacja kredytu? Otóż możemy spłacać: kredyty ratalne, kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, chwilówki pozabankowe, kredyt na rachunku bieżącym, obciążenia na karcie kredytowej, a także kredyt hipoteczny. Kredytem konsolidacyjnym mogą się wspomóc osoby mające nienaganną historię w BIK-u (nie zalegają ze spłatami wcześniejszych zadłużeń).
Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – na czym polega?
Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – inaczej „kredyt konsolidacyjny pod hipotekę”, czyli z zabezpieczeniem hipotecznym. Klient starający się w banku o tego typu kredyt konsolidacyjny musi mieć prawo własności nieruchomości. W takim przypadku hipoteka jest konkretnym zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego, w związku z czym warunki, które stawia bank, są często korzystniejsze niż w przypadku zwykłej konsolidacji kredytów. Dzięki czemu rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli całkowity koszt kredytu, może być sporo niższa. A właśnie ten czynnik jest jednym z decydujących, jeśli chodzi o podpisanie umowy kredytu. Ważnym warunkiem, by otrzymać taki kredyt – podobnie jak w przypadku zwykłego kredytu – jest odpowiednia zdolność kredytowa i dobra historia w BIK. Oczywiście, aby wziąć kredyt konsolidacyjny tego typu – jak już wcześniej wspomniano – trzeba się okazać dokumentami dotyczącymi nieruchomości (np. aktem własności nieruchomości).
Najtańszy kredyt konsolidacyjny – jak wybrać?
Roczna stopa oprocentowania RRSO to istotny czynnik, który określa całość kosztów, jakie będzie musiał spłacać kredytobiorca. Dlatego ważne jest, zanim przystąpimy do podpisania umowy kredytu, wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny (występujący również w wygodnej opcji: kredyt konsolidacyjny online, czyli kredyt konsolidacyjny przez internet). Jeśli chcesz wziąć kredyt konsolidacyjny, porównaj oferty na specjalnych stronach, na których znajdują się tez takie narzędzia jak kalkulator kredytu konsolidacyjnego czy rankingi. Dzięki nim zapoznamy się wstępnie, jak będzie wyglądał harmonogram spłat. Warto również przemyśleć, ile powinna wynosić całkowita kwota kredytu. Niektóre banki przy udzielaniu kredytu konsolidacyjnego oferują dodatkową gotówkę, którą można przeznaczyć na dowolne cele. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy to więc także możliwość dodatkowego podratowania budżetu.
Konsolidacja kredytów to niewątpliwa ulga dla naszego budżetu – zwłaszcza tani kredyt konsolidacyjny, dlatego przed jego wyborem należy dobrze przeanalizować oferty.
artykuł sponsorowany