Zanim pokażemy Wam, jak efektownie wykorzystać ten motyw dekoracyjny, odpowiedzmy na zasadnicze pytanie, dlaczego naszą uwagę przykuła akurat leśna fototapeta. Drzewa we mgle to z pewnością bardzo nastrojowy i malowniczy pejzaż. Ma w sobie coś bajkowego i coś magicznego i na pewno jest urzekająco piękny. Pewnie mało kto z nas, osób żyjących w mieście, ma czas, by pojechać w tak urokliwe miejsca i cieszyć się ich aurą. Ścienna dekoracja sprawi, że taki właśnie krajobraz znajdzie się dosłownie przed naszymi oczami. Na tym jednak nie koniec zalet. Oddajmy głos specjaliście od aranżacji wnętrz z Redro.pl

Zacznijmy od cechy zasadniczej, którą charakteryzuje się taka  fototapeta. Las to jeden z tych pejzaży, który nie tylko udekoruje przestrzeń salonu czy sypialni, ale pozwoli nam także powiększyć optycznie niewielki metraż. Zaprezentowany widok odznacza się głębią i właśnie ten efekt spowoduje, że pokój zyska optycznie kilka dodatkowych metrów kwadratowych. Co więcej, to także sprytny sposób, by cieszyć się namiastką przyrody pod własnym dachem. Najbardziej nawet bujne rośliny doniczkowe nie dadzą nam takiego efektu, jak wielkoformatowe przedstawienie. Warto także wspomnieć, że taki krajobraz okaże się znakomitym uzupełnieniem zimowej aranżacji wnętrza. Nie tylko ośnieżone drzewa, także te otulone białą mgłą, wprowadzą bajkowy nastrój. A co, gdy zima się skończy? Ten wzór jest o wiele bardziej uniwersalny, niż mogłoby się wydawać, i powiemy o tym za chwilę.     

Las we mgle może prezentować się naprawdę różnorodnie i doskonale widać to na przygotowanych przez nas aranżacyjnych propozycjach. To ciekawe rozwiązanie i do nowoczesnego, i do romantycznego wnętrza. Sami zobaczcie!

Skandynawskie inspiracje

Fototapeta las

Z pewnością zaproponowany przez nas wzór ściennej dekoracji to idealne rozwiązanie do jasnej, skandynawskiej przestrzeni. Stylizacje inspirowane północną estetyką są najczęściej pozbawione zbędnych ozdób i bibelotów, przez co całość może sprawiać wrażenie ascetycznej. Nastrojowy pejzaż na ścianie, ukazujący skąpany w gęstych mgłach las, wkomponuje się w wystrój i ożywi nieco jego wygląd. Wybierzmy iglaste, intensywnie zielone gatunki drzew, które staną się wyrazistym akcentem kolorystycznym w pomalowanym na biało pokoju. Nie musimy ograniczać się jedynie do leśnych akcentów. Na wybranym przez nas krajobrazie może się także znaleźć polodowcowe jezioro, nad którym także roztaczają się bajkowo wyglądające mgły. Jeśli do tak urządzonego salonu wprowadzimy zimowo-świąteczne ozdoby – choinkę, zawieszone na oknach gwiazdki i poustawiane na półkach renifery - zagwarantujemy sobie urzekająco piękny wystrój, który zachwyci zarówno domowników, jak i naszych gości.

Romantyczne pejzaże

Fototapeta - las w sypialni

Sypialnię możemy z kolei wizualnie ocieplić w czym pomoże nam jesienna fototapeta. Las we mgle prezentuje się naprawdę bajkowo, gdy spomiędzy białych obłoków wyłaniają się czerwone korony drzew. Rozjaśnione mgłami przybierają romantycznie różowy odcień, dzięki czemu całe przedstawienie nabiera całkowicie odrealnionego charakteru. Mając taki pejzaż obok łóżka, stworzymy sobie idealne warunki do wypoczynku i relaksu. Dzięki wyrazistej kolorystyce wzór nie jest ani zbyt ciemny, ani zbyt przygnębiający, co może mieć miejsce w przypadku jesiennych widoków, dlatego bez obaw możemy go umieścić nawet w niewielkim pokoju. W tak urządzonej sypialni świetnie będą się prezentować świąteczne ozdoby w czerwonej tonacji – gwiazda betlejemska w doniczce, bukiet z ostrokrzewu o czerwonych owocach lub plakat z zabawnym Mikołajem.  

Pomysł nie tylko na zimę

Las we mgle - salon

Zamglony las, jak pokazaliśmy to przed chwilą, będzie się znakomicie komponował ze świątecznymi ozdobami i zimowymi bibelotami. Taki wystrój to strzał w dziesiątkę na grudzień, styczeń i luty. A co później? Oddajmy znów głos specjaliście:

Wbrew temu, co może się wydawać, taka ozdoba jest bardzo uniwersalna. Pejzaż pokryty śniegiem będzie rzeczywiście pasował do aranżacji tylko przez dwa lub trzy miesiące. Ale las we mgle to coś zupełnie innego. Jeśli teraz zdecydujemy się na taki widok, będzie on współgrał z aurą za oknem i świątecznymi ozdobami. Wystarczy jednak, że schowamy te bibeloty, ustawimy w pokojach bujne rośliny doniczkowe o wielkich liściach, a na ścianach zawiesimy plakaty z wizerunkami roślin lub leśnych ptaków, a rezultat będzie całkowicie odmienny. Wszystko zależy więc od dodatków oraz aranżacji, na jaką postawimy. Udekorujmy wnętrze fototapetą jeszcze przed Świętami, a efektami cieszmy się przez cały rok.

Malowniczy, bajkowy, skandynawski, a może jesienny? Na jaki wizerunek zamglonego lasu się zdecydować? Wybierzcie wzór, który nie tylko pasuje do wystroju, ale także chwyta Was za serce. Wówczas będziecie mieć pewność, że taka stylizacja szybko Wam się nie znudzi. Więcej leśnych wzorów i inspiracji znajdziecie tutaj.


ikona podziel się Przekaż dalej