1. Narożnik rozkładany do salonu, sypialni i pokoju gościnnego
  2. Tapicerowane meble wypoczynkowe
  3. Nowoczesne narożniki dopasowane do wielkości wnętrza

Wybierając narożnik (sprawdź na: www.homebook.pl/produkty/narozniki), warto zwrócić uwagę na jego rozmiar, wykończenie oraz styl całego pomieszczenia, w którym ma stanąć ten mebel. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, czy jest to narożnik rozkładany z funkcją spania, czy też typowy model wypoczynkowy.

Narożnik rozkładany do salonu, sypialni i pokoju gościnnego

Nowoczesne narożniki we współczesnych salonach pełnią często więcej niż jedną funkcję - są nie tylko typowym, wygodnym meblem wypoczynkowym, ale również łóżkiem, w jakie zamieniają się dzięki możliwości rozłożenia. Narożniki rozkładane z funkcją spania codziennego sprawdzają się głównie w małych mieszkaniach, gdzie salon pełni jednocześnie funkcję sypialni. Można je więc wstawić do kawalerki, pokoju gościnnego lub sypialni dziecka - wszędzie tam narożniki z funkcją spania będą dobrym rozwiązaniem. Funkcja spania pozwala w komfortowych warunkach przenocować gości lub stworzyć odpowiednie warunki do odpoczynku dla domowników. Warto jednak zwrócić uwagę na sposób rozkładania - im łatwiejszy, tym lepszy. Dobrze zadbać również, aby narożnik był wyposażony w pojemniki na pościel i domowe tekstylia, które będą pełniły funkcję uzupełniającej przestrzeni do przechowywania.

Tapicerowane meble wypoczynkowe

Wybierając narożnik, należy zwrócić uwagę na jego wykończenie, a więc styl, w jakim został wykonany. Ekskluzywne narożniki ze skóry wyglądają bardzo elegancko, jednak dla wielu osób są niepraktyczne w użytkowaniu. Równie dużą popularnością cieszą się narożniki tapicerowane, a więc takie, które wykańcza się materiałem obiciowym. Może to być bardzo modny welur lub innego rodzaju materiał, który wykazuje dużą odporność na ścieranie i jest plamoodporny. Narożnik tapicerowany łatwo dopasować do każdego wnętrza, ponieważ klient może wybrać odpowiedni dla siebie kolor i styl obicia. Jednocześnie mebel zapewnia komfort użytkowania - tkanina obiciowa jest nie tylko przyjemna w dotyku, ale również łatwo utrzymać ją w czystości. Na rynku można znaleźć kanapy narożne w różnych kolorach, zarówno te idealne do małego salonu w stylu skandynawskim, jak i te, które sprawdzą się w industrialnym, dużym salonie.

Nowoczesne narożniki dopasowane do wielkości wnętrza

Dobrze dobrana kanapa narożna to mebel designerski i funkcjonalny. Drugą cechę należy rozumieć nie tylko jako wygodę użytkowania, ale również dopasowanie rozmiarów narożnika do warunków mieszkaniowych - inny mebel sprawdzi się w niewielkim salonie, a inny w dużym pokoju dziennym. Za narożniki uniwersalne uznaje się modele w kształcie litery L, a więc takie, które zostały wyposażone w jeden szezlong, zlokalizowany po prawej lub lewej stronie głównej części mebla. Można je postawić w pomieszczeniu każdej wielkości, ponieważ występują w różnych rozmiarach. Natomiast narożniki w kształcie litery U uznaje się za modele, które sprawdzają się głównie w dużych salonach i pokojach dziennych, a więc w przestrzeni, która pozwala na swobodne chodzenie wokół narożnika. Należy pamiętać, że użytkownicy powinni mieć swobodny dostęp do każdej części narożnika, a sam mebel nie może przytłaczać pomieszczenia i utrudniać poruszania się po nim. Narożniki U-kształtne, choć mogą zmieścić więcej osób, zwykle nadają się więc jedynie do dużego pokoju dziennego.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny