Self storage – co to takiego?

O ile w USA czy też w krajach Europy Zachodniej magazyny na wynajem są już powszechnie znane, o tyle w Polsce to jeszcze dość nowe zjawisko. Taką usługę oferuje m.in. firma Less Mess Storage. Cały proces jest niezwykle prosty: wybieramy przechowalnię o wymaganej powierzchni, dostosowując metraż do przedmiotów, jakie zamierzamy tam składować, a następnie uzgadniamy szczegóły najmu. Najważniejszy jest oczywiście termin, do czasu którego zwolnimy magazyn, choć jeśli okaże się, że jednak chcemy korzystać z niego przez dłuższy czas, to umowę można oczywiście odnowić.

Zaletą self storage jest przede wszystkim uniwersalność. To my decydujemy o tym, co planujemy przechować. Na dodatek nie ma znaczenia, kiedy będziemy chcieli zajrzeć do składowanego dobytku. Obiekty Less Mess Storage są czynne od poniedziałku do niedzieli, nie wyłączając świąt. Przez pełne 24 godziny na dobę możemy w dowolnej chwili otworzyć wynajęty magazyn i zabrać stamtąd coś, czego akurat potrzebujemy.

Jak magazyn samoobsługowy może pomóc w przeprowadzce?

Przenosiny do innego lokum mogą być naprawdę stresujące. Samo załatwianie formalności zabiera wiele czasu i energii, poza tym prawdziwym wyzwaniem jest przewiezienie wszystkich rzeczy do drugiego miejsca. Niestety nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Może się zdarzyć, że choć musimy już opuścić dotychczas zajmowane mieszkanie, to drugie jeszcze nie jest gotowe na to, by się tam wprowadzić, np. ze względu na wciąż trwający remont. Wówczas pojawia się pytanie: co zrobić z meblami, wyposażeniem i wszelkimi rzeczami osobistymi, skoro na razie musimy się wstrzymać z ich przetransportowaniem?

Magazyn samoobsługowy znakomicie sprawdzi się  w takich momentach. Wystarczy wybrać odpowiednio duże pomieszczenie – z tym nie ma większego problemu, ponieważ przechowalnie przekraczają nawet 15,5 m2. Możemy tam przewieźć wszystkie meble, urządzenia, ubrania i wszelkie zgromadzone przedmioty. Spokojnie zaczekają tam na nas, podczas gdy my odpowiednio przygotujemy nowe mieszkanie i załatwimy wszystkie bieżące sprawy. 

Magazyn może nam też pomóc w organizacji całej przeprowadzki. Na terenie obiektów Less Mess Storage znajduje się sklep z przyborami, które pozwolą nam na spakowanie przedmiotów i zabezpieczenie ich przed dalszym transportem. Znajdziemy zatem solidne kartony, taśmy, folie, naklejki z ostrzeżeniem o delikatnych rzeczach itd. Po segregacji wszystkiego możemy zamówić firmę transportową bezpośrednio pod siedzibę Less Mess Storage, dzięki czemu przewiezienie ich dalej nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Czy self storage jest bezpieczne?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że skoro mamy nieograniczony dostęp do wynajmowanego magazynu, to w takim razie każdy może tam zajrzeć, a tym samym ukraść zawartość. Nic bardziej mylnego. Wszystkie budynki należące do Less Mess Storage są starannie zabezpieczone. Zarówno główne wejście, jak i każda pojedyncza przechowalnia jest wyposażona w niezwykle czuły alarm. Gdyby tylko nastąpiła jakakolwiek próba sforsowania drzwi albo ktoś nieupoważniony pojawiłby się na terenie obiektu, od razu byłoby wiadomo. Dodatkowo wszystkie przechowalnie posiadają kłódki, a wejść do środka można jedynie przy użyciu indywidualnego kodu dostępu, który posiada wyłącznie osoba wynajmująca pomieszczenie. Do tego dochodzi jeszcze całodobowy monitoring.

Pod względem warunków przechowywania również nie musimy obawiać się o to, że temperatura czy wilgotność powietrza w jakikolwiek sposób zaszkodzą przechowywanym przedmiotom. Less Mess Storage wykorzystuje nowoczesne systemy grzewcze oraz doskonałą wentylację, co umożliwia umieszczenie w magazynach nawet hermetycznie zapakowanej żywności. 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej