Zalety listew przypodłogowych polimerowych

Wykonane są one z polistyrenu o dużej gęstości. Tym samym w przeciwieństwie do tych wykonanych z MDF czy też drewna, są odporne na uderzenia, wstrząsy i wodę. Dzięki temu jako nieliczne nadają się do stosowania w obszarach o wysokiej wilgotności. Idealne są do wnęk prysznicowych, czy też kuchni. Z pewnością nie zgniją pod wpływem wody. 

Listwy z tego materiału nie kurczą się, nie wypaczają ani nie degradują. Są zatem również idealnym wyborem do stosowania na podłogach, które wymagają regularnego czyszczenia. Zachowują swój kształt, nawet pod wpływem wody i są odporne na wgniecenia. Ze względu na swoją trwałość są ciekawym wykończeniem zarówno do przestrzeni domowej, jak i komercyjnej. Są przy tym bardzo wszechstronne i oferują wyjątkowe wykończenie każdego pokoju. 

Ponadto są one łatwe w montażu. Pomalowane są gotowe do pięknego wykończenia mieszkania. Do ich instalacji nie są wymagane żadne specjalistyczne narzędzia ani gwoździe. Podczas montażu istotne jest, by użyć odpowiedniego kleju. Zalecamy, aby instalację przeprowadzić za pomocą szybkoschnącego kleju montażowego C300 Creativa. Natomiast do łączenia listew odpowiedni będzie klej przeznaczony do wykonywania połączeń C310 Creativa. Z kolei, aby usunąć jakiekolwiek przerwy lub uszkodzenia polecamy zastosowanie gotowej masy szpachlowej C200 firmy Creativa. 

Co więcej, wiele modeli oferuje dodatkowe zalety. Mają na przykład tylny kanał do ukrywania nieestetycznych kabli elektrycznych i telekomunikacyjnych. 

Biel na polimerowych listwach przypodłogowych

Listwy przypodłogowe stały się popularne w epoce wiktoriańskiej. Choć były obecne już w epoce gruzińskiej, a nawet wcześniej. Ich zadaniem było wtedy zapewnienie ochrony przed uderzeniami i zakrycie nierównych krawędzi powstałych między ścianą a podłogą. Te funkcje są w nich dziś nadal ważne. Listwy polimerowe są tego świetnym przykładem. Jednak obecnie równie ważny jest ich potencjał dekoracyjny. 

Jeśli chcesz wykończenia bez defektów produkcyjnych — listwy polimerowe są dziś pod tym względem trudne do pokonania przez rywali takich jak choćby drewno. Nie mają one słojów ani sęków. Są formowane lub wytłaczane, aby zapewnić idealnie spójne wykończenie.  

Musisz pomyśleć o tym, jaki efekt wizualny ma wywierać listwa. Zastosowany na niej kolor może nadać ton przestrzeni lub przełamać istniejącą kolorystykę. Wygląd domu może czerpać wiele korzyści z zastosowania bieli na tych elementach sztukaterii. Doda ona odrobinę stylu do każdej przestrzeni. Istotne jest, aby kolory w całym pomieszczeniu nie tyle były identyczne, ile harmonijne. Biel jest świetnym łącznikiem wielu barw. 

Zatem reasumując, jest to materiał, który zachowuje eleganckie, nieskazitelne wykończenie, ale dzięki nim dodatkowo zyskujesz większą odporność na uszkodzenia. 

Białe, polimerowe listwy przypodłogowe w ofercie Dekorplanet

Jesteśmy dystrybutorem sztukaterii w tym białych, polimerowych listew przypodłogowych. Jednak możemy pomalować je na wybrany przez Ciebie kolor z palety RAL lub NCS. Dzięki temu możesz wydobyć z nich swój własny styl. Wybierz kolor, taki sam, co ściany lub też przeciwnie - stwórz kontrast, malując je wyróżniającą się barwą. Pamiętaj, że w dekorplanet.pl przy zamówieniu poniżej 10 sztuk listew doliczona zostanie za pomalowanie opłata w wysokości 200 złotych.  

Oferujemy wiele modeli i rozmiarów. Posiadamy je  o różnych głębokości oraz wysokościach. Z kolei ich długość to 244 centymetry. Na dekorplanet.pl znajdziesz zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne modele. Dzięki temu możemy pomóc Ci dopasować model, który pasuje do architektury Twojego pomieszczenia. Od ozdobnych, wysokich po eleganckie, nowoczesne profile — mamy dla Ciebie szeroki wybór.  

Polimerowe, białe listwy przypodłogowe możesz połączyć z innymi akcentami sztukaterii. Możesz dodać między innymi: 

  • listwy ścienne, 
  • gzymsy, 
  • listwy przysufitowe,
  • obudowy drzwi.

Zapoznaj się z naszą ofertą białych, polimerowych listew przypodłogowych oraz pozostałej sztukaterii i kupuj online na dekorplanet.pl. Jeśli potrzebujesz wskazówek lub porady skontaktuj się z nami. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej