Po pierwsze: trawnik, rośliny i inne nasadzenia

Zanim na dobre zabierzesz się za wyszukiwanie sadzonek do ogrodu, warto zadbać o to, aby wyrównać teren. Może przydać się do tego nawiezienie ziemi – w kategorii: ogłoszenia dom i ogród na portalu internetowym https://dom.bazos.pl/ masz możliwość odebrania jej za darmo od kogoś, kto akurat ma jej w nadmiarze i chce się jej pozbyć. Jeśli chodzi o rośliny, tutaj również masz szerokie pole do popisu. Popytaj rodzinę i sąsiadów, czy nie chcą podzielić się zaszczepką ciekawych roślin znajdujących się w ich swoich ogrodach.

Po drugie: meble ogrodowe

W tym przypadku również możesz skorzystać z ofert dostępnych w Internecie i odkupić od kogoś używany zestaw lub też skierować swoje kroki do sklepów remontowo-budowlanych, w których bez trudu znajdziesz modny komplet mebli ogrodowych. W tym sezonie króluje stylistyka boho, stąd też w Twoim ogrodzie nie może zabraknąć wyplatanych krzeseł czy romantycznych hamaków ozdobionych frędzlami. Do wspólnego biesiadowania w pełni lata zdecydowanie przyda się okazały stół, przy którym będziesz mógł delektować się grillowanymi potrawami.

Po trzecie: oświetlenie

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie poszczególnych stref ogrodu. Światło, które rozprasza mrok daje nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale też ogranicza ryzyko upadku na nierównym gruncie lub ścieżce. Oświetlenie może przybierać formę lamp solarnych ustawianych wokół dróżki, ale też światła o charakterze bardziej dekoracyjnym i punktowym. Może być wówczas skierowane na warte uwagi drzewo, głaz czy altanę ogrodową. Romantyczności letnim wieczorom na pewno doda girlanda stworzona z żarówek.

Po czwarte: automatyczny zraszacz trawnika

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu ładnego, zadbanego trawnika, powinieneś zainteresować się automatycznym zraszaczem. Dzięki niemu darń zawsze otrzyma tyle wody, ile potrzebuje i nie będzie wysychać. Zachwyci domowników i gości soczystą zielenią, po której aż chce się chodzić.

Po piąte: niezbędne narzędzia

W sytuacji gdy planujesz samodzielnie wykonywać prace ogrodowe, takie jak pielenie grządek, podcinanie żywopłotu czy koszenie trawnika, niezbędne są Ci podstawowe narzędzia. Na pewno przydadzą się grabie, łopata, piła ręczna, nożyce do żywopłotu. W utrzymaniu pięknej darni niezbędna będzie kosiarka. Spalinowa czy elektryczna – wybór konkretnego urządzenia należy do Ciebie.

Po szóste: domek narzędziowy

Przez lata posiadania ogrodu zgromadzisz niemało akcesoriów, które będzie trzeba gdzieś przechowywać. Rękawice, konewki, donice, ziemię, kosiarkę, nożyce, sekatory będą bezpieczne, gdy znajdą swoje miejsce w przeznaczonym do tego celu domku narzędziowym. Gotową komórkę kupisz w sklepach z wyposażeniem ogrodu. Możesz również zlecić wykonanie jej fachowcowi.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej