Wagi magazynowe do 500 kg stosowane są zwykle w obiektach o powierzchni powyżej 1000 m2 oraz na dużych przestrzeniach produkcyjnych, gdzie konieczne jest dokładne zważenie poszczególnych artykułów w celu obliczenia ich kosztu. Wagi magazynowe można podzielić na hakowe, elektroniczne oraz wagi kontrolne. Na rynku dostępne są różne typy wag, a dzięki temu można je dostosować do określonego rodzaju asortymentu.

Waga hakowa

Waga hakowa to specjalistyczne urządzenie przemysłowe, wykorzystywane do ważenia towarów, w tym surowców, które charakteryzują się dużymi, a często również niestandardowymi gabarytami.

Sprzęt jest niezastąpionym wyposażeniem w takich branżach jak transport, logistyka i szeroko rozumianej produkcji i handlu. Narzędzie umożliwia precyzyjny pomiar przesyłek, które są bardzo ciężkie, a niecodzienne kształty uniemożliwiają położenie ich na klasycznym urządzeniu pomiarowym. Wagi magazynowe do 500 kg znajdziesz np. na https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe?max_zakres_pomiarowy=2336_2337_319_349_320.

Waga elektroniczna

Elektroniczne urządzenia pomiarowe spotykane są najczęściej w magazynach, halach produkcyjnych i na zapleczach placówek handlowych. Przystosowane są do pracy z przyjmowanym towarem zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz. Przyjrzyjmy się np. wagom hakowym i pomostom wagowym o różnym przeznaczeniu.

Wagi pierwszego typu charakteryzują się tym, że wykorzystują mierniki umieszczone na wysięgniku, co umożliwia im ważenie dużych przedmiotów. Mogą być one stosowane np. w klinikach weterynaryjnych, gdzie mierzymy masę zwierząt za pomocą systemu mierników. Wagi hakowe przeznaczone są pomiaru ciężaru ładunku o niestandardowych wymiarach lub powierzchni.

Czy waga hakowa może być elektroniczna? Zdecydowanie tak! Większość sprzętów wyposażona jest w cyfrowe systemy pomiarowe. Dzięki temu urządzenia są bardziej precyzyjne, a poza tym mają więcej przydatnych funkcji. Mogą np. zapisywać kilka ostatnich pomiarów, a połączone z komputerem, będą przekazywały dane do specjalnego oprogramowania. Umożliwia to optymalne wykorzystanie sprzętu i analizę szeregu parametrów.

Waga kontrolna

Waga kontrolna to precyzyjny przyrząd do pomiaru masy, służący do ważenia poszczególnych produktów na linii produkcyjnej podczas produkcji. Dostarcza ona wyników, które pozwalają określić, czy zakład produkcyjny spełnia wymagania lokalnych przepisów dotyczących opakowań. Ponadto, jest jednym z elementów programu kontroli jakości.

Jako producent wyrobów, chcesz mieć pewność, że każdy produkt spełnia wymagania dotyczące wagi, które reklamujesz. Waga kontrolna zapewni, że Twoje produkty będą  pełnowartościowe i kompletne. Niedostosowanie produktów walorów towarów do opisu na opakowaniu, będzie skutkować grzywnami i innymi karami dla Twojej firmy. Z drugiej strony, produkty o zbyt dużych rozmiarach oznaczają straty, których można uniknąć. Wagę kontrolną można wdrożyć jako część skutecznego systemu zapewnienia jakości w niemal wszystkich gałęziach przemysłu.

Wagi magazynowe do 500 kg — jakie wybrać?

Wybór odpowiedniej wagi magazynowej dla Twojej firmy może być wymagającym zadaniem. Ważenie poszczególnych artykułów w celu obliczenia ich kosztu jest kluczowe dla firm w wielu branżach. Dany rodzaj wag, których potrzebujesz, będzie zależał od typu produktów, które masz i ilości dostępnego miejsca w obiekcie.

Istnieje wiele różnych parametrów technicznych i funkcjonalności, które mogą sprawić, że konkretne modele sprawdzą się lepiej niż inne. Przed zakupem zastanów się, które z nich najlepiej pasują dla Twojego biznesu. Jeśli nie masz pewności, a nie chcesz popełnić błędu, porozmawiaj z przedstawicielem producenta wag, który przeanalizuje potrzeby i dostosuje optymalne rozwiązanie specjalnie dla Ciebie.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej