Grill na węgiel charakteryzuje atrakcyjna cena

Nie ma co ukrywać – urządzenie tego typu jest stosunkowo tanie. A często zastanawiając się, jaki grill kupić, jest to jedno z ważniejszych wymagań. Przy tym grill węglowy jest dostępny właściwie w każdym większym sklepie. Duży plus stanowi różnorodność, jeśli chodzi o wybór modeli. Bez większych problemów znajdziemy takie, które są zamykane lub otwierane. Możemy również wybierać spośród kształtów – istnieją okrągłe, prostokątne oraz kwadratowe. Tego typu urządzenie zazwyczaj jest lekkie, dlatego zabierzesz je ze sobą właściwie wszędzie. Do jego uruchomienia potrzebny jest jedynie węgiel oraz zapalarka. Wadą takiego grilla jest przede wszystkim awaryjność. Dotyczy to zwłaszcza modeli wykonanych z niskiej jakości materiałów. Jeżeli zależy nam na grillu, który posłuży długi czas, przy czym jednocześnie wielkość paleniska nie ma tak dużego znaczenia powinniśmy zdecydować się na solidny, żeliwny grill.

Grill elektryczny zapewnia przyrządzanie posiłku bez dymu i ognia

Jaki grill wybrać, jeżeli nie lubisz rozpalania ognia? Zastanów się nad modelem elektrycznym! Dzięki temu, że nie wytwarza dymu, możesz zrobić grilla nawet na balkonie, z pewnością nikomu nie będzie to przeszkadzało. Grille tego typu posiadają w większości nieprzywieralne powłoki. Są też bardzo łatwe w obsłudze – wystarczy podłączyć je do prądu, wybrać odpowiedni program i jedzenie właściwie przygotowuje się samo.

Wadą jest natomiast to, że w przypadku problemów z dostępnością prądu, nie będziemy mogli korzystać z grilla. Jest też znacznie droższy niż modele na węgiel. Nie każdemu również przypada do gustu grillowanie bez dymu i ognia, ponieważ twierdzą, że potrawy mają zupełnie inny smak.

Grill gazowy łączy w sobie zalety urządzeń węglowych oraz elektrycznych

Wiele osób zastanawia się, jaki grill jest lepszy – gazowy czy węglowy. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Grill gazowy jest łatwy w obsłudze – wystarczy odkręcić gaz i podpalić palniki. Dzięki możliwości regulacji płomienia mamy większą kontrolę nad smażeniem. Poza tym korzystanie z gazu będzie tańsze niż używanie węgla. Jeśli zastanawiasz się, jaki grill ogrodowy wybrać, gazowy jest popularną opcją. Wadą tego urządzenia jest mała mobilność. Grille te są z reguły ciężkie ze względu na obecność butli. Poza tym za każdym razem, zanim zaczniesz grillować, musisz sprawdzić poziom gazu, a nie dla każdego jest to przyjemne.

Jaki grill jest najlepszy? Trudno ocenić, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Na pewno przy wyborze tego idealnego musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje możliwości finansowe, ale również i potrzeby oraz oczekiwania. Dokładne przeanalizowanie tych czynników sprawi, że z pewnością będziesz w stanie kupić urządzenie, które będzie ci się podobało. Szeroki wybór grilli znajdziesz np. na stronie empik.com: https://www.empik.com/dom-i-ogrod/grill-i-akcesoria/grille,39700501,s

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej