Aplikacje ogrodnicze na telefon i tablet - kto może z nich korzystać?

 

Aplikacje dla ogrodników są tworzone z myślą o wielu grupach użytkowników. Mogą z nich korzystać osoby uprawiające wyłącznie zioła i kwiaty na balkonie, a także sadownicy, działkowcy oraz osoby prowadzące plantacje różnych roślin. Dzięki nim dbanie o rośliny jest znacznie łatwiejsze.

 

Co znajdzie się w aplikacjach dla ogrodnika? Z ich pomocą można dbać o czasowe nawożenie i opryski. Aplikacja poinformuje, gdy przyjdzie pora na wykonanie poszczególnych prac pielęgnacyjnych. Znajdzie się w niej również informacje o terminie siewu, wysadzania sadzonek do ogrodu, przycinania krzewów i drzew owocowych oraz wykonywania innych prac ogrodowych. Dzięki przypomnieniom będzie się mieć wszystko pod kontrolą, a ogród przez cały rok będzie wyglądać zachwycająco. 

 

Do użytkowania aplikacji ogrodniczych wybierz telefon https://www.komputronik.pl/category/1596/telefony.html

 

Jak korzystać z aplikacji ogrodniczych?

 

Aplikacje dla ogrodnika są przeznaczone do używania na telefonach i tabletach. Wystarczy pobrać i zainstalować je na dowolnym urządzeniu mobilnym. Obsługa każdej aplikacji jest intuicyjna, dlatego z korzystaniem z niej poradzą sobie nawet seniorzy. 

 

Sprawdź ofertę https://www.komputronik.pl/search-filter/8923/tablety-z-androidem

 

Większość aplikacji dla ogrodników wymaga jedynie określenia, jakie rośliny chce się uprawiać. Użytkownik otrzyma powiadomienia o kolejnych pracach do wykonania, a w razie potrzeby uzyska dodatkowe wskazówki, po jakie nawozy, opryski lub narzędzia sięgnąć. Możliwe jest również samodzielne dodawanie do kalendarza informacji o wykonanych opryskach lub nawożeniu. Dzięki temu w aplikacji pojawi się informacja o kolejnym terminie użycia preparatu. 

 

Jakie aplikacje przydają się ogrodnikom?

 

Vegetable Planting Calendar

Dla ogrodnika poleca się aplikację Vegetable Planting Calendar. Dzięki niej łatwiej dbać o krzewy, rabaty kwiatowe i warzywniki. Znajdzie się w niej informacje o terminach wysiewu, nawożenia, podlewania, przycinania i rozsadzania. Aplikacja chroni przed wieloma błędami, które popełniają głównie początkujący ogrodnicy.

Ładny Dom

Osoby, które poszukują inspiracji do zaaranżowania tarasów, balkonów i ogrodów, mogą korzystać z Ładny Dom. Aplikacja powstała przy współpracy najważniejszych portali o wnętrzach i ogrodach. Jej użytkowanie jest w pełni darmowe. Artykuły można zapisywać i czytać w dowolnym momencie, a także komentować treści i udostępniać je znajomym. 

 

Wybierz wygodny telefon do obsługi aplikacji dla ogrodników https://www.komputronik.pl/category/1596/telefony,xiaomi.html

Waterbot

Miłośnicy roślin, którzy potrafią zasuszyć nawet kaktusa, mogą korzystać z Waterbot. Jest to aplikacja, w której znajdzie się informacje o terminach podlewania wielu gatunków roślin. Automatycznie obliczy się dzięki niej, który kwiat, warzywo lub krzew powinien być podlewany codziennie, a którym roślinom wystarczy nawadnianie raz na kilka dni lub rzadziej. Dla zapominalskich jest to spore ułatwienie. 

Accuweather

Accuweather jest natomiast aplikacją, z którą powinni zaznajomić się działkowcy, sadownicy i rolnicy. Uprawa roślin bezpośrednio w glebie wymaga stałego śledzenia prognoz pogody. Aplikacja podaje informacje o nadchodzącej pogodzie z wyprzedzeniem 14 dni, dlatego ogrodnik ma czas, by przygotować się do jej gwałtownych zmian. Accuweather informuje o mgle, szadzi, gołoledzi, wilgotności powietrza, ilości opadów, zachmurzeniu, a także o nagłych zjawiskach atmosferycznych. 

 

Dzięki aplikacjom dla ogrodników można uzyskać szereg innych informacji na temat roślin i nie tylko. Wystarczy tylko ściągnąć je na telefon, aby wszystkie porady mieć zawsze pod ręką.



artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej