Balustrady schodowe, jako dekoracja

Balustrady schodowe są równie ważnym elementem konstrukcji schodowej, co same schody. Przez fakt, że zapewniają użytkownikom bezpieczeństwo i wsparcie podczas korzystania ze schodów, stanowią one element mocno wyeksponowany. Dobrym pomysłem jest zatem zadbanie o wybór odpowiedniej balustrady, która nie tylko sprawdzi się, jako praktyczny element, ale również wyniesie schody na wyższy poziom pod względem stylu.

Balustrady schodowe zewnętrzne oraz wewnętrzne dostępne na fontanotshop.com mogą być wykonane z takich materiałów, jak drewno, metal, żeliwo czy szkło. Każdy z tych materiałów ma nieco inne właściwości i oferuje nam inny efekt końcowy. Jak zatem wybrać balustradę do naszego domu, by była ona prawdziwie interesująca?

Eleganckie balustrady schodowe wewnętrzne
Balustrady schodowe, jako element dekoracji

Wybór balustrady schodowej

Częściej, niż nie, wybór balustrady schodowej wiąże się bezpośrednio z wyborem schodów – to znaczy, że kupujemy je w pakiecie i są one wykonane w tym samym stylu. To dobra opcja szczególnie dla tych, którzy nie mają wielkiego wyczucia, jeśli chodzi o wybór konstrukcji utrzymanych w trendach. Warto zauważyć także, że trendy same w sobie się zmieniają, a projektując dom myślimy raczej o inwestycjach długoterminowych, dlatego tym ważniejszy jest dobry wybór takich elementów wyposażenia, które przetrwają długi czas w dobrej kondycji i stylu. Z tego też powodu często wybieramy drewno, które jest materiałem ponadczasowym i klasycznym. Drewniane balustrady nadają wiele ciepła, lekkości, ale również solidności czy właśnie tej ponadczasowości, która sprawdza się w wielu stylach aranżacyjnych. Odpowiednio zaimpregnowane balustrady drewniane będą cieszyły nasze oczy przez wiele lat.

W nowocześniejszych projektach ciekawie wypada również szkło. Szkło nadaje bryle budynku lekkości i przejrzystości, będąc odpowiednim wyborem w projektach minimalistycznych, które lubują się w harmonii i otwartych przestrzeniach. Jeśli zatem szukamy nieco bardziej ekstrawaganckiego rozwiązania, balustrady ze szkła mogą być dokładnie tym, czego potrzebujemy.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej