Czym jest growbox?

Growbox to profesjonalny namiot uprawowy (sprawdź na www.mrgrow.pl/namioty-growboxy). Wykorzystując go w przestrzeni domu, mieszkania, piwnicy czy garażu możemy się przez cały rok cieszyć świeżymi plonami w postaci świeżych, zdrowych oraz ekologicznych warzyw, ziół i owoców.

Namiot uprawowy to optymalny sposób na prawidłowy wzrost roślin. Składa się on z ramy pokrytej folią, która izoluje powietrze wewnątrz i na zewnątrz. Z zewnątrz growbox zazwyczaj jest czarny, z kolei jego wnętrze jest wyłożone specjalną, srebrną powłoką, która odbija światło lamp tworząc optymalne warunki do wzrostu roślin.

Decydując się na rozpoczęcie przygody z uprawą roślin w growboxie należy też pamiętać o tym, że niezbędne są akcesoria do uprawy w domu. Profesjonalny namiot uprawowy powinien być wyposażony w specjalistyczny system wentylacji, odpowiednie oświetlenie, reflektory i zazwyczaj filtr z węglem aktywnym.

Growboxy oferowane przez renomowane sklepy są dostępne w różnych wzorach i rozmiarach. To, który namiot do uprawy ostatecznie wybierzemy zależy od liczby i wielkości roślin, które chcemy uprawiać, jak również od przestrzeni, w której zamierzamy umieścić growboxa.

Dla jakich roślin nadaje się growbox?

Uprawa roślin w groboxie zapewnia optymalne warunki do ich wzrostu, takie jak temperatura, wilgotność i oświetlenie. Dotyczy to zwłaszcza roślin, które pochodzą z obszaru tropikalnego i są wrażliwe na wilgoć lub zimno albo podatne na szkodniki.

W namiocie do uprawy można osiągnąć bardzo ciepłe temperatury. Wiele roślin czuje się bardzo dobrze w ciepłym otoczeniu. W Europie Środkowej promieniowanie słoneczne niestety nie jest wystarczająco długie i intensywne dla roślin egzotycznych.

Przez cały rok w namiocie uprawowym można hodować między innymi takie warzywa jak pomidory, ogórki, rzodkiewki, jak również zioła: szczypiorek, bazylia czy oregano. Wielu użytkowników growboxów decyduje się również na uprawę truskawek czy innym owoców, których krzewy nie dorastają do wysokich rozmiarów.

Wybierając odpowiednią roślinę do growboxa, ważne jest, aby początkujący zaczęli swoją przygodę od niezbyt wymagających gatunków. Rośliny nie powinny być też zbyt duże. Jeśli to możliwe, nie należy przekraczać rozmiaru 1,50 m, ponieważ największe namioty do uprawy mają około 2 m wysokości, a trzeba jeszcze pamiętać o miejscu na doniczkę z podłożem oraz system oświetlenia.

Uprawa konopi

Namioty uprawowe to również świetny rozwiązanie dla osób, które chcą uprawiać marihuanę. Dotyczy to oczywiście tych, którzy mieszkają w krajach gdzie hodowla konopi indyjskich jest dozwolona.

Zaletą uprawy konopi w growboxie jest to, że rośliny mają nie tylko idealne warunki do wzrostu i kwitnienia, ale także odpowiedni system wentylacji i filtracji, który niweluje intensywne zapachy tych roślin, które często są uciążliwe dla otoczenia.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej