W dobie globalnego ocieplenia i nieubłaganie zmniejszających się nieodnawialnych źródeł energii fotowoltaika stała się rozwiązaniem coraz częściej stosowanym w gospodarstwach domowych. Jak wybrać najlepszą fotowoltaikę. Specjalnie dla naszych czytelników odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane pytania, co pomoże w doborze najlepszej fotowoltaiki.

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika popularnie zwana panelami słonecznymi to nowoczesna metoda wykorzystująca odnawialne źródło energii - słońce. Energia słoneczna jest zamieniana w energię elektryczną, która zasila gospodarstwo domowe. Instalacja fotowoltaiczna jest podłączana do istniejącej w domu instalacji elektrycznej.

Fotowoltaika - zalety

Fotowoltaika to metoda pełna zalet i praktycznie pozbawiona wad. Przede wszystkim panele fotowoltaiczne pozwalają na uzyskanie darmowego prądu. Wyprodukowana energia elektryczna może być wykorzystywana na bieżąco bądź odsprzedawana. Co więcej, panele słoneczne to bezobsługowa instalacja. Nie musisz sprawdzać, czy kontrolować ilości wytwarzanej energii, gdyż system ten zadba o to samodzielnie.

Fotowoltaika - koszt

Z pozoru może wydawać się, że koszt założenia fotowoltaiki jest wysoki, przez co cała inwestycja traci na opłacalności. Jednak wyrażając chęć montażu we własnym domu paneli fotowoltaicznych możesz uzyskać spore dofinansowanie lub dotacje, dzięki czemu ponoszony koszt jest minimalny, a korzyści maksymalne.

Założenie fotowoltaiki - jaką firmę wybrać?

Wybór firmy zajmującej się montażem i podłączeniem fotowoltaiki to kluczowy krok. Inovativ - fotowoltaika to nowoczesne i pionierskie podejście do odnawialnych źródeł energii. Swoje usługi oferuje nie tylko na terenie Warszawy, ale także całego województwa mazowieckiego. Materiały i podzespoły najlepszej jakości, wykonanie na najwyższym poziomie oraz dbałość o każdy szczegół - to wyróżnia Inovativ - fotowoltaika na rynku systemów fotowoltaicznych. 

Czy nadmiar energii można oddać do sieci elektrycznej?

Tak, nadmiar energii elektrycznej wytworzonej z energii słonecznej może zostać przekazany do pobliskiej sieci energetycznej. Jest to możliwe dzięki obecnej ustawie OZE, która reguluję kwestię przekazywania prądu wyprodukowanego w gospodarstwie domowym z energii słonecznej do elektrowni, gdzie jest przechowywany. Jego ponowne zużycie jest możliwe w następujących proporcjach:

 • 0,8kWh za 1kWh oddaną do sieci dla mikroinstalacji o mocy do 10kW;
 • 0,7kWh za 1kWh oddaną do sieci dla mikroinstalacji o mocy powyżej 10kW.

Jak przebiega proces założenia instalacji fotowoltaicznej przez Inovativ - fotowoltaika?

Podczas zakładania paneli fotowoltaicznych liczy się dokładność i zaangażowanie. Dlatego cały proces został podzielony na 4 główne etapy:

 • bezpłatna konsultacja - w trakcie konsultacji pobierane są dokładne parametry wraz z oszacowaniem kosztów instalacji;
 • wykonanie projektu - projekt to kluczowy krok w doborze najlepszego systemu fotowoltaicznego dla Twojego domu;
 • dostawa oraz montaż systemu fotowoltaicznego w Twoim domu;
 • podłączenie systemu do sieci oraz uruchomienie.

Montaż to nie koniec

Inovativ - fotowoltaika wyróżnia nie tylko dbałość o każdy szczegół, ale przede wszystkim troska o swoich klientów i ich potrzeby. Zaprojektowanie, dowóz, montaż i podłączenie instalacji fotowoltaicznej to nie koniec. Dodatkowo zapewniają profesjonalne monitorowanie ilości wytwarzanej energii elektrycznej ze słońca oraz jej zużycie czy przekazanie do sieci. Dzięki użyciu liczników najwyższej jakość (Fronius, Smart Meter) możliwe jest kontrolowanie zużycia energii elektrycznej w całym gospodarstwie domowym. Pozwala to na sprawdzanie zużywania prądu i jego oszczędzanie.

Najbardziej popularne instalacje fotowoltaiczne

Do najbardziej popularnych, a tym samym najczęściej montowanej instalacji fotowoltaicznej należą te o mocy:

 • 3 kW,
 • 4 kW,
 • 5 kW,
 • 8 kW,
 • 10 kW.

Każda z nich jest wyposażona w moduły fotowoltaiczne firmy JA Solar, falownik firmy Fronius, SMA czy Solar Edge. Całość wpasowuje się w konstrukcję dachu. Aluminiowe wykonanie chroni przed rdzą i szybkim niszczeniem.

Wieloletnia gwarancja od Inovativ-fotowoltaika

Gwarancja zarówno na instalację, jak i jej podzespoły zabezpiecza gospodarstwo domowe przed ewentualnymi kosztami w razie wystąpienia jakiejkolwiek usterki. Inovativ - fotowoltaika zapewnia unikalną, 25-letnią gwarancję na całość instalacji fotowoltaicznej oraz 10 lat gwarancji na podzespoły fotowoltaiczne.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej