Halloween

Pomiędzy strasznymi premierami horrorów i thrillerów, przygotowywaniem upiornych ciastek w kształcie czaszek i planowaniem drinków z unoszącą się parą, zastanawiamy się również nad kostiumami i aranżacjami wnętrz, które przysporzą naszym gościom prawdziwej, gęsiej skórki.

Oprócz balonów, wydrążonych dyń i lampionów warto również wykorzystać sztuczne kwiaty. Pomóc ci w tym może hurtownia kwiatow, w której znajdziesz mnóstwo inspiracji.

Odrobina kreatywności i odpowiednie przyboru dadzą nam naprawdę ogrom możliwości. Zresztą, sam się przekonaj!

O co chodzi z tym Halloween?

Święto Halloween okraszone jest legendami i mitami. Jak się okazuje - święto to powstało na cześć pozytywnych emocji i zdarzeń, a wpisanie go w kalendarz wiązało się z czczeniem rzymskich bóstw odpowiedzialnych za urodzajne plony, kiełkujące rośliny i żyzne gleby. To właśnie w ten sposób świętowano nadejście zimy, sygnalizując, że obfite letnie i jesienne miesiące dały pokarm potrzebującym i głodnym.

Skąd zatem upiory i duchy?

Z czasem widmo zimy zaczęło kojarzyć się z czymś przerażającym, niepewnym i niebezpiecznym dla ludności. Czas powrotów z wojen i wypraw kojarzony był z niepowodzeniem, samotnością i strachem najbliższych. Wiele podróżujących nie docierało do domu, gubiło się, ginęło po drodze lub zamarzało na śmierć. Aby pomóc tym zbłąkanym rozpalano ogniska i podpalano gałązki, które oświetlały drogę. Z czasem palone rośliny zaczęły przypominać uliczne lampiony i świeczki, znane nam po dziś dzień.

Zgodnie z Samhain czas Halloween to również czas wędrówki dusz zmarłych, które zstępują na ziemię w ramach zadośćuczynienia lub rozwiązania zaległych spraw. Ludzie, aby upodobnić się do zmarłych, przebierali się za duchy, zombie i wampiry, ochraniając tym samym siebie i swoich najbliższych. Tamtejsi druidzi nosili długie, czarne szaty, aby zdobyć przychylność demonów, dając nijako zapowiedź współczesnego święta.

Dziś Halloween to czas zabawy, pretekst do przebieranek, spędzania wspólnie czasu. Tło historyczne i geneza powstawania nadal pozostają w pamięci, co jest idealnym uzupełnieniem mrocznej atmosfery. Dynie, palone rośliny, suszone główki kwiatowe nawiązują do pierwowzoru wierzeń - co z powodzeniem możemy wykorzystywać.

Hurtownia kwiatów zaopatrzeniem na Halloween?

Tak! Kwiaty sztuczne (które kupisz np. tutaj https://pm-m.pl/272-kwiaty-sztuczne) mogą być doskonałą ozdobą zarówno wnętrza, jak i całej upiornej stylizacji. Jak dzięki nim zrobić swój idealny kostium?

  • Santa Muerte - meksykański kult Świętej Śmierci jest niezwykle stary. Obecnie obchodzony jest hucznie przez ponad 5 milionów wyznawców, którzy stawiają ją na równi z innymi bóstwami z mitologii lub Biblii. Historia postaci jest niezwykle fascynująca i idealnie wpisuje się w klimat przerażającego Halloween. Santa Muerte została wygnana z nieba i po wielu latach tułaczki, za wszelką cenę, chce do niego wrócić. Aby przypodobać się bóstwom próbuje odpowiedzieć na ogrom modlitw, które zostały odrzucone lub dotychczas zapomniane. Niestety, zła natura bóstwa potrafi grać z nami w ruletkę i nierzadko za spełnione życzenie wybiera sobie nagrodę lub darowiznę. Według wierzeń pech lub nieszczęście jest właśnie tą "kartą przetargową", a proszenie o przysługę wiąże się z ogromnym ryzykiem.

Kult Świętej Śmierci pochodzi z lat 40. ubiegłego wieku, a swoje podwaliny datuje jeszcze z czasów azteckich. Postać, o której mowa przypomina kobietę z głową szkieletu. Mocny makijaż ozdabiają główki kwiatowe, gałązki kwiatowe i dodatki przypominające stare, zaschnięte rośliny. Wielokrotnie postać Santa Muerte nosi jednobarwną szatę, którą przełamuje barwa kolorowych, sztucznych kwiatów.

  • Topielica - demon, które swoje początki zawdzięcza wierzeniom słowiańskim. Według przepowiedni zamieszkuje zwykle zbiorniki wodne, wraz ze swoim partnerem - topielcem. Jak mówi legenda - topielica jest duszą młodej dziewczyny, która zmarła z powodu rozpaczy. Najczęściej przedstawiana jest z długimi jasnymi włosami i bladą cerą, a biel sukni przełamuje bukiet zerwanych, przyrzecznych kwiatów. Wiele kostiumów i interpretacji idzie o krok dalej, proponują wianki, w których główne skrzypce gra hortensja. Dla odważniejszych proponujemy przyczepić główki kwiatów do gołych stóp, wskazują tym samym długą tułaczkę po mokradłach i polach.

Oczywiście czymże by była impreza Halloween bez dekoracji i drobiazgów do naszego wnętrza! To właśnie wtedy czynimy zamówienia na akcesoria takie jak lampiony, woski, upiorne foremki na ciastka czy sztuczne pajęczyny, które przyczepiamy do sufitu. Robiąc te zakupy pamiętaj, że idealnym miejscem będzie hurtownia kwiatowa, która oferuje rośliny, dodatki, główki kwiatowe, gałązki kwiatowe, bukiet oraz wszelkie kwiaty sztuczne, które przypominają te znajdujące się na np. cmentarzu.

Używając złotej lub czarnej farby możemy nadać im innej faktury, a wstawiając do wazonów zyskamy ciekawą aranżację, przypominającą tą z Domu Rodziny Adamsów. Hurtownia sztucznych kwiatów oferuje często same pęki i łodygi, które z kolei przypominają prawdziwy świat zombie. Ciemnozielone rośliny nawiązują do mokradeł, a gałązki ozdobione pajęczynami pochodzą wprost z Transylwanii. Pamiętaj - ilość drobiazgów, aranżacji i dekoracji jest ogromna - w końcu w tym dniu nie powinniśmy znać umiaru!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej