Bez wątpienia każdy z nas potrafi wymienić główną zaletę Internetu – dostępność towaru, także za darmo. Wielu ludzi za pomocą portali internetowych, zwłaszcza ogłoszeniowych, próbuje pozbyć się z domu zbędnych mebli. To oczywiście szlachetne – zmniejsza się ilość śmieci – a do tego pozwala na upolowanie naprawdę atrakcyjnej okazji, jeżeli oddający był osobą sumienną, a meble są prawie nowe. Z tego względu nowy stół, toaletka czy szafka oddane za przysłowiową złotówkę mogą w piękny sposób odmienić wygląd wybranego pomieszczenia w naszym domu.

Od tej reguły są jednak wyjątki – mowa tu o rzeczach użytkowych, higienicznych i związanych ze zdrowiem. Przede wszystkim chodzi tu o łóżka i materace.

Łóżko „za darmo” sporo kosztuje

Każdy z nas musi dobrać taki mebel do spania, który będzie w stu procentach odpowiadał na nasze zapotrzebowanie. Musi być on odpowiednio duży i solidnie skonstruowany, żeby zapewniał nam w nocy odpowiednią jakość snu. Z tego też względu w przypadku „mebli za darmo” nie mamy większego wpływu na to, co dostaniemy, nie możemy tego też reklamować, a czasami nawet i zwrócić.

Jeszcze gorzej sytuacja ma się z materacami. To podłoże, które ma niemal bezpośredni kontakt z czyimś ciałem – tylko prześcieradło służy tutaj za dość delikatną barierę. To oznacza, że dany materac miał już, niestety, do czynienia z czyimiś płynami ustrojowymi, takimi jak pot. Taki zakup – czy nawet przyjęcie „prezentu” w postaci nowego materaca – jest bardzo niehigieniczny. Nie mówiąc już o tym, że nie wiemy, gdzie materac leżał w międzyczasie i czy nie zalęgły się w nim pluskwy, które szybko rozejdą się po całym domu.

Zawsze kupuj u sprawdzonych dystrybutorów

Na to wszystko jest jedna rada – zakup materaca jakościowo dobrego, wyprodukowanego przez cieszącą się zaufaniem klientów firmę. W dzisiejszych czasach takie produkty są bardzo uniwersalne, wyprofilowane w taki sposób, że dostosowują się do krzywizn każdego człowieka, niezależnie od zapotrzebowania związanego z wagą czy wiekiem. Doskonałym przykładem produktu o bardzo szerokim spektrum zastosowania będzie w tym wypadku materac Hilding Pasodoble.

Reasumując, na pewnych meblach i przedmiotach użytkowych lepiej po prostu nie oszczędzać. Lepiej kupić coś nowego, do czego będziemy mieli stuprocentową pewność, że jesteśmy pierwszymi właścicielami. W tej kwestii chodzi bowiem o naszą higienę, a niekiedy również zdrowie. W Internecie pewne oferty należy traktować z przymrużeniem oka i stawiać tylko na tych, którzy już się sprawdzili – to znaczy, na zaufanych dystrybutorów i sprzedawców, cieszących się dobrą opinią kupujących!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej