4 kroki do przytulnego wnętrza

Designerskie dodatki, nowe meble lub świeżo odmalowane ściany niekoniecznie są jedyną drogą do pięknego i stylowego mieszkania. Meblościanka lub kanapa z kiepskim obiciem to tylko drobne niedogodności, które z pomocą kilku akcesoriów zamienisz w piękne elementy wystroju. Zobacz na co zwrócić szczególną uwagę:

  1. Oświetlenie – to prosty krok, a zmieni naprawdę wiele w Twoim otoczeniu. Wymień zimne żarówki na te dające przyjemne, ciepłe światło. Unikaj niebieskich i fioletowych odcieni, które wprowadzają do wnętrza nieprzyjemny, biurowy charakter.

  2. Rośliny – niezawodny sposób na wprowadzenie spokojnej atmosfery. To prawda, że człowiek najlepiej odpoczywa pośród natury, dlatego stwórz swój mały gaj w salonie lub sypialni! Jeśli nie masz ręki do kwiatów sięgnij po te z grupy sukulentów. Z ich uprawą poradzą sobie nawet osoby początkujące.

  3. Tekstylia – koce, poduszki, pledy to świetne dodatki, dzięki którym zakryjesz brzydkie obicie kanapy lub fotela oraz nadasz pomieszczeniu przyjemny charakter. Pamiętaj, żeby wybierać zbliżone do siebie kolory, najlepiej te w odcieniach ziemi lub delikatnego beżu, w ten sposób uzyskasz bardzo stylowy efekt.

  4. Świece – ciepła barwa palącego się knota oraz delikatne światło nadadzą wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na rynku znajdziesz również świece zapachowe, które dodatkowo rozniosą po salonie relaksujący aromat.

Dekoracja do ogrodu

Niewiele z nas posiada własny ogród, ale mały ganek czy balkon to również świetna przestrzeń na umieszczenie kilku dekoracji. Dzięki drobnym dodatkom, takim jak kwiatki oraz odpowiednie oświetlenie będziesz miała świetną przestrzeń i odrobinę prywatnej dżungli, nawet pośrodku miejskiej metropolii. W zależności od wielkości Twojej przestrzeni w sklepie ogrodniczym możesz sięgnąć po drzewka, krzewy lub ozdobną długą trawę, która skutecznie odgrodzi Cię od wzroku namolnych sąsiadów. Na stoliku lub werandzie postaw kilka ozdobnych świec i rozkoszuj się ich ciepłym światłem podczas nadchodzących letnich wieczorów. Świetną alternatywą będą również ozdobne lampki np.: cotton balls.

Początek wiosny to świetny okres na zrobienie gruntownych porządków oraz wprowadzenie stylistycznych zmian w mieszkaniu. Zainspiruj się zdjęciami wnętrz jakie znajdziesz w internecie, sięgnij po kartkę i sporządź listę zakupów! Pamiętaj, że stylowe dodatki jak np. świece zapachowe dostępne na makeup.pl znajdziesz w internetowej drogerii Makeup. Dzięki wirtualnym zakupom zaoszczędzisz czas i wymarzone produkty zamówisz z dostawą pod drzwi.

To kiedy zaczynasz swoją małą, domową rewolucję?

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej