Meble do salonu

  1. Zwróć uwagę na materiał i jakość wykonania
  2. Poproś architekta wnętrz o aranżację
  3. Dobierz meble samodzielnie, wedle założonego stylu
  4. A może projekt na zamówienie?

Zwróć uwagę na materiał i jakość wykonania

Najważniejszą rzeczą, na jaką musimy zwrócić uwagę przy okazji wyboru mebli, jest jakość ich wykonania oraz materiał, z jakiego zostały wyprodukowane. Pamiętajmy, że są to obiekty, które będą służyć nam przez wiele lat, muszą więc prezentować odpowiednią solidność i prezencję. Z tego względu jeżeli możemy, dobrze jest wybierać trwałe materiały, jak drewno, stal czy hartowane szkło. Jeżeli jednak nie chcemy lub nie możemy pozwolić sobie na meble z naturalnego, litego drewna, możemy zdecydować się na te wykonywane z płyt wiórowych lub obijane tapicerką. Niezależnie od naszej decyzji powinniśmy zawsze sprawdzić parametry surowców, z jakich meble zostały wykonane, zanim je zakupimy - oszczędzimy sobie późniejszych problemów z wymienianiem czy szybkim zużywaniem się produktu. Wiele ciekawych i dobrej jakości mebli możemy znaleźć między innymi na Allegro.

Poproś architekta wnętrz o aranżację

Jeżeli nie znamy się na wystroju wnętrz i nie chcemy zapoznawać się z podstawowymi zasadami dobrego wyboru dodatków do pokoju, dobrze jest poprosić o pomoc architekta wnętrz. Taka osoba nie tylko wykona dla nas pełną wizualizację naszego salonu, ale także doradzi, jakiego rodzaju meble powinniśmy brać pod rozwagę, jakie materiały, marki i design będą najlepsze dla naszego salonu oraz jak dobrać dodatki do tych najważniejszych elementów wystroju, aby całość ładnie komponowała się ze sobą. Wprawdzie będziemy musieli zapłacić za taką poradę, jednak efekt może przerosnąć nasze oczekiwania.

Dobierz meble samodzielnie, wedle założonego stylu

W przypadku, gdy nie chcemy skorzystać z porady architekta - bo sami wiemy, co nam pasuje lub po prostu lubimy aranżować pomieszczenia - możemy wybrać meble wedle własnego uznania. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu konkretnego stylu, w internecie znajdziemy wiele artykułów, poradników oraz videoblogów, jak zrobić to dobrze. W sytuacji, gdy celujemy w minimalizm lub nowoczesny styl industrialny dobrze jest skupić się na meblach w stonowanych barwach, o prostej formie, ale za to wykonanych z naturalnych, dobrej jakości materiałów. Możemy również zdecydować się na wersje designerskie typowych mebli, choć za te przyjdzie nam zapłacić więcej, ze względu na ich unikalny wygląd.

W przypadku, gdy preferujemy styl skandynawski lub inny nawiązujący do natury, starajmy się utrzymać salon w jasnych, przyjemnych dla oka barwach. Tutaj również świetnie sprawdzą się meble z litego drewna czy z jasną tapicerką, ponieważ jeszcze bardziej podbiją wrażenie bliskiego nawiązania do otaczającej nas przyrody. Z kolei w stylu prowansalskim możemy całkiem zaszaleć i wybrać meble z wieloma ozdobnikami, nietypowymi wzorami na obiciach, np. z bardzo atrakcyjnymi i popularnymi motywami kwiatowymi - dzięki temu zyskamy wrażenie, że nasz salon jest przyjemnym, ciepłym kącikiem, który chętnie ugości każdą osobę, jaką zaprosimy w gości.

A może projekt na zamówienie?

Czasem tak się zdarza, że nasza wizja odbiega od tego, co możemy znaleźć w typowym sklepie lub po prostu nie jesteśmy zadowoleni z jakości prezentowanych tam rzeczy. W takiej sytuacji warto jest zlecić projekt mebli do wykonania na zamówienie. Jest to oczywiście najbardziej kosztowna opcja ze wszystkich, jednak z drugiej strony mamy pewność, że taki zestaw mebli i taki wygląd salonu jest jeden na skalę światową i nikt inny nie może pochwalić się podobną aranżacją. Dodatkowym plusem ręcznie robionych mebli jest też ich jakość i trwałość - zwykle są one w stanie wytrzymać o wiele dłużej, niż zestawy, które możemy kupić z produkcji seryjnej. Jeżeli trafimy na dobrego rzemieślnika, możemy być wręcz w stanie wybrać dokładnie te deski, jakie chcemy, aby zostały wykorzystane do przygotowania mebli do naszego salonu.

Wybór mebli i aranżacja domu to nie tylko wyzwanie, ale także i dobra zabawa. Opcji do wyboru mamy bardzo dużo, dzięki czemu każdy jest w stanie urządzić swój salon łatwo, szybko i ze smakiem, nawet jeżeli uważa, że się na tym nie zna. Jedyne, co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia i budżet, a także czas jaki chcemy przeznaczyć na wykonanie zadania. Niezależnie jednak od tego, jaki styl aranżacji salonu wybierzemy, warto jest po prostu bawić się formą lub posłuchać rad zawodowego architekta wnętrz. Tak czy siak możemy być pewni, że nasz salon będzie jedyny w swoim rodzaju.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej